• facebook
 • rss
 • Jak Jego serce bije dla braci w Erytrei...

  mf

  dodane 14.11.2015 22:53

  Stanęli do modlitwy w jedności. Za swoich braci i siostry. Za chrześcijan, którzy są prześladowani niezależnie od tego, do jakiego Kościoła należą.

  W sobotnie popołudnie, 14 listopada spotkali się na ekumenicznej modlitwie w Centrum im. Jana Pawła II. Kiedy cały świat z przejęciem śledzi doniesienia z Francji, po zamachu terrorystycznym w Paryżu.

  – Wstawiamy się nie tylko za wyznawcami tego samego Boga, ale za naszymi siostrami i naszymi braćmi. Oni naprawdę cierpią. Ja, jako chrześcijanin, nie wiem, co to znaczy cierpieć za wiarę. Poczuć się zmęczonym? To tak. Ale cierpieć? – zauważył Stefan Mitas z Inicjatywy Missio. – Stajemy przed Bogiem w uwielbieniu. A Jego bliskość pozwala nam poczuć, jak Jego serce bije dla naszego brata w Erytrei – powiedział, rozpoczynając uwielbienie.

  Modlitwę wstawienniczą poprowadzili przedstawiciele różnych wspólnot – Inicjatywy Missio, Fundacji „Na Murach Miasta”, Szekinah, Alleluja, parafii ewangelicko-augsburskiej i Kościoła zielonoświątkowego. Opisując też krótko sytuację w krajach, za które się wstawiali – w Korei Północnej, Somalii, Syrii, Sudanie, Iranie i Erytrei.

  Arkadiusz Zeifert z Fundacji „Na Murach Miasta” podkreślał, jak ważne jest to, że chrześcijanie z różnych Kościołów stają do tej modlitwy w jedności. – Dla tych, którzy prześladują naszych braci i siostry jesteśmy jedno. Jesteśmy chrześcijanami, nie rozróżniają w nas katolików, protestantów, zielonoświątkowców, metodystów… Wszyscy są wyznawcami Chrystusa i tak samo są traktowani. A my winniśmy im modlitwę - powiedział.

  - Szczególnie dzisiaj, kiedy dowidzieliśmy się o tym, co stało się w Paryżu, cóż możemy zrobić? Możemy przyjść do Boga i wołać do Niego. Powiedzieć, że niezależnie od tego, co nas spotka, będziemy nadal pokładać w Nim ufność – dodał. Zachęcał też do wsparcia którejś z organizacji pomagających prześladowanym chrześcijanom. Można to zrobić na przykład poprzez Pomoc Kościołowi w Potrzebie czy Open Doors.

  Jutro, 15 listopada obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. W tym roku poświęcony szczególnie Nigerii oraz Korei Północnej. Przed tygodniem przeżywaliśmy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przybliżył sytuację chrześcijan w Syrii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół