• facebook
 • rss
 • Szansa dla młodych talentów

  kc

  dodane 20.11.2015 14:08

  Wydarzenie to co roku jest ważnym przeżyciem religijnym i artystycznym.

  Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do XVI Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach. Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem i uczestniczą w nim zwykle zespoły z Gliwic i regionu. To pięć dni przedświątecznych prezentacji, wybór najlepszych z najlepszych i uroczysta gala finałowa z występami i wręczeniem nagród, którą zaplanowano na 7 stycznia.  Organizatorzy za cel stawiają sobie m.in. rozwój wrażliwości duchowej poprzez pogłębienie przeżyć religijnych związanych z misterium Nocy Wigilijnej oraz kształtowanie poczucia tożsamości z kulturą chrześcijańską i przywiązanie do rodzinnych tradycji i obyczajów.

  Do przeglądu mogą zgłaszać się grupy teatralne liczące do 20 osób z występem nie przekraczającym 20 minut.  Inscenizacje będą oceniane w pięciu kategoriach: I – przedszkola i klasy „0”, II –  szkoły podstawowe (wszystkie klasy), III – gimnazja, IV – szkoły ponadgimnazjalne oraz V kategoria otwarta, czyli grupy pozaszkolne, szkoły i ośrodki specjalne, domy pomocy społecznej, grupy parafialne, domy kultury, świetlice szkolne i środowiskowe. Przegląd konkursowy odbędzie się od 7 do 11 grudnia, według harmonogramu, który zostanie wcześniej przekazany uczestnikom.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia, wyłącznie pisemne, według formularza, który znajduje się na stronie internetowej przeglądu, gdzie można też znaleźć regulamin: www.jaselka.gce-kno.pl

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół