• facebook
 • rss
 • Jakbyśmy byli sami uwięzieni

  mf

  dodane 05.11.2015 16:07

  W Gliwicach planowane są konferencje o prześladowanych chrześcijanach i modlitwa ekumeniczna.

  W najbliższą niedzielę, 8 listopada, o 16.30 odbędą się prelekcje - o sytuacji wyznawców Chrystusa w różnych częściach świata opowiedzą przedstawiciele Open Doors, międzynarodowej i międzywyznaniowej organizacji.

  Spotkania odbędą się w dwóch miejscach - w parafii MB Częstochowskiej (na Trynku) i parafii NMP Matki Kościoła (na Sikorniku).

  A za tydzień, w sobotę 14 listopada o 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II planowana jest ekumeniczna modlitwa za prześladowanych, w której wezmą udział i poprowadzą ją chrześcijanie z różnych Kościołów.

  Open Doors szacuje, że około 100 mln chrześcijan w ponad 50 krajach jest dziś prześladowanych za wiarę. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udaje się zorganizować to spotkanie w wymiarze ekumenicznym, bo kiedy cierpimy, to granice między nami się zacierają. Tak samo są prześladowani katolicy i protestanci. Tak samo też potrzebują naszej modlitwy i wyzwań, które jesteśmy w stanie podjąć, jak choćby wysłanie kartki, która może pomóc w uwolnieniu niewinnego człowieka - mówi Stefan Mitas z Inicjatywy Missio, jednego z organizatorów spotkań. 

  Przypomina słowa listu do Hebrajczyków (13,3): „Pamiętajcie o uwięzionych, jakbyście byli sami uwięzieni”. - Ogólna świadomość o ich cierpieniu jakaś jest, natomiast nie zdajemy sobie sprawy, jaki jest jego ogrom. Ostatnio słyszałem dwa świadectwa prześladowców, którzy widząc, jak ich ofiary znoszą cierpienia, nawrócili się i dziś sami są prześladowani za to, że zostali chrześcijanami. To robi wrażenie - mówi.

  Takie i inne świadectwa o prześladowaniach za wiarę, które cierpią nasi bracia i siostry w różnych częściach świata, będzie można usłyszeć podczas spotkań w Gliwicach.

  8 listopada będziemy przeżywali VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku szczególnie poświęcony jest Syrii.

  Niedziela 15 listopada to Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół, który tym razem przybliży sytuację w Nigerii oraz Korei Północnej.

  To dni kiedy szczególnie pamiętamy o prześladowaniach naszych braci w wierze. Potrzebujących naszej modlitwy, wsparcia materialnego, ale też poczucia, że ich cierpienia nie są nam obojętne. Że o nich nie zapomnieliśmy.

  Jak możemy okazać im wsparcie? Warto zajrzeć na strony internetowe organizacji, które pomagają prześladowanym chrześcijanom - Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Open Doors.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół