• facebook
 • rss
 • O zagrożeniach cywilizacji

  sz

  dodane 19.10.2015 18:09

  Prof. Zbigniew Stawrowski, prof. Grzegorz Kucharczyk i ks. prof. Dariusz Oko będą gośćmi XIV Sympozjum Tarnogórskiego zatytułowanego "Obronić cywilizację Zachodu!".

  Dwudniowe sympozjum odbędzie się 24 i 26 października na Zamku w Starych Tarnowicach. W sobotę rozpocznie je Msza św. w intencji Ojczyzny, którą o 9.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach będzie sprawował bp Jan Kopiec.

  Następnie o 10.45 na Zamku sympozjum otworzy burmistrz Arkadiusz Czech. Dla uczestników zostanie podstawiony autobus, który przewiezie ich z centrum miasta do Starych Tarnowic.

  Całość sympozjum poprowadzi dr Zbigniew Pańpuch z Wydziału Filozoficznego KUL w Lublinie, zaś wprowadzenie tuż po otwarciu wygłosi Stanisław Kowolik.

  O 11.10  rozpocznie się pierwszy wykład prof. Zbigniewa Stawrowskiego z UKSW w Warszawie nt. "Zderzenie cywilizacji czy wojna domowa?". Następnie o 11.50 prof. Grzegorz Kucharczyk z UAM w Poznaniu będzie mówił o kryzysie Zachodu w myśli Jana Pawła II.

  Po przerwie o 13.00 rozpocznie się wykład "Gender – zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny", który poprowadzi ks. prof. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Pierwszy dzień obrad zakończy się o 14.20.

  Sympozjum na Zamku w Starych Tarnowicach kontynuowane będzie w poniedziałkowe popołudnie. O 16.30 ks. Rafał Cyfka z krakowskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie opowie o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie w latach 2011-2015. Podsumowanie i zamknięcie sympozjum planowane jest na 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół