• facebook
 • rss
 • 7 sekretów efektywnego ojcostwa

  um bytom /kc

  dodane 15.10.2015 15:21

  Warsztaty prowadzić będzie trener inicjatywy Tato.net.

  Zajęcia są bezpłatne i odbędą się od 23 do 25 października w Bytomiu w domu katechetycznym parafii Dobrego Pasterza. Dofinansowuje je gmina. 

  – Współczesne ojcostwo zmienia się. Z jednej strony jesteśmy go coraz bardziej świadomi, z drugiej – wychowujemy dzieci w pogoni za czasem i pieniędzmi, w rodzinach patchworkowych. 40 proc. dzieci w dużych miastach wychowuje się z rodzicami, którzy są po rozwodzie – mówi Grzegorz Rzeszutek. 

  Na pierwszy dzień warsztatów w Bytomiu zaprasza ojców z matkami swoich dzieci. – To przede wszystkim one muszą nam pomóc w byciu dobrym rodzicem – zaznacza pan Grzegorz, pedagog, trener inicjatywy Tato.net..

  Podczas warsztatów ojcowie dowiadują się m.in., jak ważne są poświęcony dziecku czas i zaangażowanie, mają możliwość wymiany doświadczeń, wypracowania modeli zachowań czy dostrzeżenia popełnianych błędów.

  Szkolenia dla ojców organizowane są już od 10 lat w różnych miejscach Polski, a także w Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Anglii, Ukrainie, Brazylii i w Stanach Zjednoczonych. Jest to inicjatywa Fundacji Cyryla i Metodego, do której włączają się eksperci w dziedzinie ojcostwa i naukowcy zajmujący się rodziną. Polskimi twarzami Tato.net są aktorzy i dziennikarze: Radosław Pazura, Paweł Królikowski, Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz.

  Być może w Bytomiu, tak jak w innych miejscowościach, powstanie klub ojca, gdzie odbywać się będą cykliczne spotkania i organizowane będą wyjazdy integracyjne i przygodowe.

  Ojcowie, którzy chcą wziąć udział w bytomskim warsztatach, powinni zarejestrować się poprzez stronę www.warsztaty.tato.net. Więcej informacji można otrzymać pisząc na adres e-mail: gr.rzeszutek@gmail.com lub dzwonić pod numer tel. 601 368 227.

  Ojciec i syn na spacerze   Ojciec i syn na spacerze Roman Koszowski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół