• facebook
 • rss
 • Na ratunek z Maryją

  sz

  dodane 10.10.2015 15:49

  Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach pielgrzymowali członkowie Żywego Różańca.

  Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca rozpoczęła się porannym Różańcem w bazylice. Przedpołudniowej Mszy świętej przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek, a pielgrzymi modlili się między innymi o powstanie róż różańcowych przy kolejnych parafiach naszej diecezji.

  – Przybywamy tu w szczególnym okresie na rozmowę z Matką Bożą Pokorną. W tej świątyni tworzymy wspólnotę, tak jak w Wieczerniku, gdzie zgromadzeni uczniowie Chrystusa, kapłani, siostry i bracia, razem przebywali z Maryją – mówił w homilii bp Jan Wieczorek.

  – Gromadzimy się i dziś z Maryją, ale przy Jezusie, by modlić się, dziękować i prosić. W jakich intencjach? W zeszłym tygodniu papież Franciszek zwołał Synod, by rozważać, jakie powołanie i jakie zadanie ma spełniać rodzina chrześcijańska. To szukanie ratunku, a od tego właśnie jest Maryja, by pozyskiwać tak cenne dla nas łaski. Bo duch zła potęguje się, by rodzinę rozwalić! – ostrzegał.

  – Papież Franciszek wrócił na Synod z trudnej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, która jednak dała dużo nadziei. Wołał tam: Szanujmy rodzinę i wartości ludzkie bez względu na przekonania! Maryja, którą zwiastowanie zastaje właśnie w rodzinie, przybliża nam w tajemnicach Różańca to, co moglibyśmy nazwać byciem z Bogiem. Ona mówiła: Zróbcie to, co On nam każe! – przypomniał biskup.

  Po Eucharystii pielgrzymi wysłuchali konferencji ascetycznej oraz wzięli udział w nabożeństwie maryjnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół