• facebook
 • rss
 • Toyotę wygrała debiutantka

  Magdalena Kielnar

  dodane 20.09.2015 21:31

  – To mój pierwszy półmaraton w życiu i było warto – cieszy się Marlena Potocka.

  Na starcie...   Na starcie... Magdalena Kielnar Dostała ona nagrodę główną VII Bytomskiego Półmaratonu. Toyotę Aygo może odebrać w ciągu najbliższego tygodnia.  

  Zawodnicy rywalizowali dziś przy dość niepewnej pogodzie na dwóch dystansach – krótszym: 10 km i dłuższym: ponad 20 km. Przed startem pobłogosławił ich ks. Bartosz Podhajecki, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach. Wystrzał z pistoletu na początek zawodów wykonał Damian Bartyla, prezydent miasta.

  Linię startu przekraczali uczestnicy w różnym wieku – od kilkunastolatków do osób w kategorii wiekowej 70 plus. W biegu wzięły udział również osoby niepełnosprawne. 

  Sporą grupę stanowili zawodnicy z MGB. – Miechowicka Grupa Biegowa to nie tylko bieganie. My jesteśmy zjawiskiem społecznym – mówi Krystyna Benska. Z pełnym entuzjazmem wykrzyczała drużynowe hasło „Od startu do mety MGB żylety”! 

  Bieg trwał trzy godziny, potem był czas na weryfikację wyników oraz możliwość zgłoszenia zastrzeżeń. Gdy organizatorzy dopinali wszystko na ostatni guzik, zawodnicy i kibice mogli się posilić grochówką oraz rozgrzać, tańcząc zumbę.

  Przyznano nagrody w różnych kategoriach wiekowych oraz różne wyróżnienia, m.in. tytuł najlepszej mieszkanki i mieszkańca Bytomia. Puchar Prezydenta Miasta Bytomia przeznaczony był dla najstarszych i najmłodszych uczestników biegu.

  Wielkie emocje towarzyszyły finałowi z losowaniem nagród rzeczowych i nagrody głównej.  Do wyciągnięcia tego jednego, szczęśliwego numerku poproszono dziecko z publiczności. Kilkuletnia Lenka wylosowała 316! Jego właścicielką okazała się Marlena Potocka. Z  radością wbiegła na scenę i wykrzyczała swoją radość:  – Jestem bardzo szczęśliwa, to mój pierwszy półmaraton w życiu i było warto.

  W VII Bytomskim Półmaratonie wzięło udział prawie półtora tysiąca osób.

  Marlena Potocka ze swoją nagrodą   Marlena Potocka ze swoją nagrodą Magdalena Kielnar

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół