• facebook
 • rss
 • 120-letnie palmy i oczko wodne z piraniami

  m

  dodane 23.07.2015 15:10

  Od najbliższej soboty, 25 lipca, można ponownie odwiedzać gliwicką Palmiarnię. Na gości czekają pawilony z egzotyczną florą i fauną.

  Po technologicznej przerwie Palmiarnia ponownie zostanie udostępniona zwiedzającym.

  W ostatnim miesiącu wykonano w niej kilka niezbędnych prac - konserwacji poddana została sieć grzewcza, wymieniona magistrala wodna i pomalowane wnętrza pawilonu wejściowego. Wymienione zostały też elementy drewniane, przeprowadzono konserwację dwóch zbiorników akwarystycznych i renowację oczek wodnych w pawilonie historycznym.

  Lato to najlepszy czas na takie prace, bo przy wysokich temperaturach na zewnątrz rośliny dobrze wytrzymują brak ogrzewania.

  Od najbliższej soboty wszystkie pawilony z egzotyczną florą i fauną zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Wśród nich znajdziemy pawilon roślin użytkowych, które możemy podziwiać przy odgłosach egzotycznych ptaków, pawilon tropiku z oczkiem wodnym, gdzie pływają piranie i sumy afrykańskie. W pawilonie historycznym zobaczymy najstarsze i najbardziej okazałe rośliny, wśród nich ponad 120-letnie palmy czy 15-metrowe araukarie.

  Jest też pawilon sukulentów oraz akwarystyczny, gdzie w czterech wielkich zbiornikach prezentowane są różne środowiska słodkowodne. W największym, o pojemności 60 tysięcy litrów, możemy bliżej przyjrzeć się temu to co żyje w Amazonce. W pozostałych poznamy środowisko afrykańskiej Tanganiki, najdłuższego słodkowodnego jeziora świata, rzek polskich oraz południowo-wschodniej Azji.

  Palmiarnia czynna jest od wtorku do piątku w godz. 9.00–18.00, w soboty i niedziele 10.00–18.00, a w poniedziałki jest nieczynna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół