• facebook
 • rss
 • Na górze książki, na dole... hamburgery

  sz / www.biblioteka.gliwice.pl

  dodane 01.07.2015 01:00

  Co wyjdzie z połączenia biblioteki i galerii hadlowej? W CH FORUM w Gliwicach ruszyła pierwsza na Śląsku i prawdopodobnie druga w Polsce biblioteka zlokalizowana w takiej przestrzeni.

  Biblioforum już otwarte!
  GliwiceTV

  W Biblioforum, bo tak została nazwana placówka Miejskiej Biblioteki Publicznej, czytelnicy mogą wypożyczać nie tylko książki, ale także audiobooki i czytniki e-booków. Jedno z pomieszczeń służy jako pokój gier, gdzie udostępniane są planszówki oraz konsola PlayStation. Odwiedzający mają do dyspozycji również laptopy oraz urządzenia all-in-one, a w czytelni wystawiana jest aktualna prasa.

  Odwiedzający znajdą tu zarówno przestronną i relaksującą czytelnię, jak i wąskie zakamarki pomiędzy bibliotecznymi regałami Odwiedzający znajdą tu zarówno przestronną i relaksującą czytelnię, jak i wąskie zakamarki pomiędzy bibliotecznymi regałami Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  Nowy punkt biblioteczny już w te wakacje planuje kilka projektów kulturalnych i edukacyjnych. Od lipca MBP zaprasza na wykłady w ramach cyklu "Czytanie Umysłu". Psycholodzy oraz logopeda co miesiąc poprowadzą zajęcia wspierające w rozwiązywaniu problemów dzieci i dorosłych. W projekt włączą się też specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach.

  W Biblioforum rozpocznie też działalność Gliwicka Edukacyjna Galeria Ekslibrisu, w której co dwa miesiące prezentowana będzie nowa ekspozycja. Grupy zorganizowane oraz miłośnicy grafiki i książek mogą wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów dzięki współpracy z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Z kolei porozumienie biblioteki z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej zaowocuje kolejnymi wystawami.

  W miesiącach wolnych od szkoły na dzieci czekają pełne atrakcji "Piegowate wakacje" – to m.in. wspólne czytanie, rysowanie komiksu, szukanie skarbów czy wykonanie makiety rafy koralowej.

  Nowa placówka mieści się nad częścią gastronomiczną CH FORUM Nowa placówka mieści się nad częścią gastronomiczną CH FORUM Szymon Zmarlicki /Foto Gość Bibliotekarze zapowiadają, że po wakacjach rozpoczną się comiesięczne zajęcia o problemach osób z niepełnosprawnością prowadzone w ramach współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7. Ich celem będzie uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na problemy tych osób. Natomiast szkoły i przedszkola otrzymają foldery z ofertą zajęć literackich i warsztatów.

  Nowa punkt jest otwarty 7 dni w tygodniu. W poniedziałki, czwartki i niedziele od 12.00 do 20.00, a we wtorki, środy, piątki i soboty od 9.00 do 20.00. Korzystanie ze zbiorów i usług jest bezpłatne.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej placówki oraz na Facebooku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół