• facebook
 • rss
 • Wyjedź na KAMuzO

  jj

  dodane 17.06.2015 11:25

  Ruszyły zapisy na rekolekcje dla muzyków w Brennej. Odbędą się od 19 do 30 sierpnia. Zakończy je nagranie płyty w profesjonalnym studiu.

  KAMuzO, warsztaty muzyczno-liturgiczne połączone z rekolekcjami, to propozycja dla każdego, kto lubi śpiewać, grać, interesuje się muzyką sakralną, chrześcijańską. To rekolekcje dla pełnoletnich; młodsi, jeśli chcą przyjechać, muszą mieć swojego opiekuna. Niepotrzebna jest formacja oazowa.

  W Brennej na uczestników czekają warsztaty emisji głosu, warsztaty chóralne, nauka podstaw dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Będą też zajęcia z podstaw teorii muzyki, praca nad słuchem muzycznym, interpretacją tekstu, nauka podstaw chorału gregoriańskiego czy akompaniamentu do pieśni liturgicznych.

  Dzięki prawie dwutygodniowym ćwiczeniom uczestnicy poznają nowe pieśni liturgiczne oraz uwielbienia, wysłuchają też konferencji o liturgii, codziennie będą brać udział we Mszy św., liturgii godzin, modlitwie. Dowiedzą się także, jak kształcić w sobie osobowość lidera grupy.

  Muzykom i śpiewakom przez cały pobyt bądź gościnnie towarzyszyć będzie prawie 30 osób związanych głównie z Akademią Muzyczną w Katowicach.

  Są wśród nich m.in. dr hab. Iwona Bańska, dyrygent kilku nagrodzonych chórów, wykładowca AM; prof. Julian Gembalski, były rektor AM w Katowicach, kierownik Katedry Organów i Muzyki Kościelnej; prof. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska, wykładowca śpiewu oraz emisji głosu w AM; Piotr Pałka, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; Jolanta Sznajder, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.

  Posłuchaj pieśni nagranej przez uczestników poprzednich edycji.

  Hasłem tegorocznej, 10. edycji rekolekcji są słowa "Zwyczajnie o Niezwykłym". - Chcemy pokazać, że zwykła droga, którą wskazuje nam Kościół, może stać się czymś fascynującym, niezwykłym. To mieszanie się zwyczajności i niezwykłości dotyczy także przestrzeni muzyki. Czasami zwykłe dźwięki, prosta harmonia mogą stać się niezwykłym narzędziem przekazywania treści, wartości, którą jest Najwyższy, niezwykły Bóg - tłumaczy ks. Bartosz Zygmunt, moderator Ośrodka Liturgicznego Ruchu Światło­-­Życie, doktorant Akademii Muzycznej w Katowicach, odpowiedzialny za rekolekcje.

  Na rekolekcje zaprasza m.in. ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.  Zapisy tutaj.

  KAMuzO 2015 - Brenna - zaprasza ks. Ryszard Nowak
  Ośrodek Liturgiczny

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół