• facebook
 • rss
 • Chodnik, siłownia lub jeszcze coś innego

  kc /gliwice.eu

  dodane 16.06.2015 15:45

  Już 16-latkowie mogą decydować o zmianach w swoim mieście.

  W Gliwicach trwa głosowanie w tzw. budżecie partycypacyjnym. Mieszkańcy tego miasta mają na to czas do 22 czerwca. Pod głosowanie poddanych zostało tu 36 zadań inwestycyjnych i remontowych. Propozycje dotyczą różnych dzielnic, wiele wśród nich remontów chodników i jezdni, ale jest także malowanie przedszkola czy wybieg dla psów. W 2016 roku zrealizowane zostaną te, na które zagłosuje najwięcej osób i które zmieszczą się w limitach finansowania.     

  W tym roku można głosować nie tylko przez internet, ale także w formie tradycyjnej – na formularzach papierowych.

  Każdy gliwiczanin od 16. roku życia może zagłosować tylko jeden raz na jedno wybrane zadanie – albo na formularzu elektronicznym, albo na papierowym. Oddanie większej liczby głosów unieważni je wszystkie.

  Formularz elektroniczny do głosowania dostępny jest na stronie www.gliwice.eu (trzeba kliknąć na baner na górze strony z napisem „Budżet 2016. Glosowanie”). Głos w formie tradycyjnej można oddać w punktach konsultacyjnych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Znajdują się one w Urzędzie Miejskim i w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, jeden z nich czynny jest w CH FORUM. W punktach tych można też poprosić o pomoc w wypełnieniu formularza (ich wykaz jest na stronie www.gliwice.eu oraz w „Miejskim Serwisie Informacyjnym – Gliwice” – w wydaniach z 11 i 18 czerwca).

  Głosować można też listownie. Wypełniony formularz należy wysłać na adres: Urząd Miejski w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice, w kopertach opisanych „BUDŻET 2016 – GŁOSOWANIE”. Za dzień oddania głosu przyjmuje się datę doręczenia korespondencji.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół