• facebook
 • rss
 • ŚDM-Śląsk uruchomi infolinię

  prze

  dodane 16.06.2015 13:58

  Jak przez województwo śląskie przewieźć setki tysięcy ludzi w czasie Światowych Dni Młodzieży? W Katowicach duża narada.

  Samych Włochów, którzy w jednym z dni ŚDM chcą przejechać z Krakowa na Jasną Górę i z powrotem, będzie od 100 do nawet 120 tysięcy. Będą chcieli skorzystać z transportu publicznego, bo wielu z nich dotrze z Włoch samolotami.

  Między innymi o tym rozmawiali w Katowicach 16 czerwca członkowie Grupy Roboczej, złożonej m.in. z policjantów, przedstawicieli służb medycznych, pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz księży z aż pięciu diecezji, które leżą na terenie województwa śląskiego. W spotkaniu uczestniczył też wiceprezes Kolei Śląskich. – Na podstawie informacji otrzymanych z kurii na temat potrzeb transportowych Koleje Śląskie próbują dograć „rozkład jazdy” dla pielgrzymów. Chodzi o to, żeby można ich było przetransportować do Krakowa, Częstochowy i Oświęcimia, bo w tych trzech kierunkach będą podróżować – powiedział nam Grzegorz Cius, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, gospodarza spotkania.

  Grupa Robocza omawiała też bezpieczeństwo uczestników. Uczestniczą w niej policjanci, którzy pracowali wcześniej przy zabezpieczeniu Euro 2012. Wreszcie mówiono o planie uruchomienia specjalnej infolinii, która będzie obsługiwać co najmniej siedem języków. Powstanie w Ośrodku Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. – Pielgrzymi, dzwoniąc pod jeden numer, będą mogli porozumieć się w swoim ojczystym języku, zgłosić problem czy zadać jakieś pytanie – mówi Grzegorz Cius.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół