• facebook
 • rss
 • CBS odpowiedzią na koalicję PO-RAŚ

  jj

  dodane 16.06.2015 13:58

  We wtorek na drzwiach wejściowych do gmachu Urzędu Marszałkowskiego wywiesili swoje postulaty.

  "Czujemy się pomijani i lekceważeni w województwie śląskim, które jest zdominowane przez problemy Górnego Śląska". "Będziemy domagać się uwzględnienia w działaniach samorządu województwa interesów Częstochowy, Bielska-Białej i Sosnowca". "Sądzimy, że partie polityczne nie są odpowiedzią na regionalne problemy; jest nią samorząd i samorządowcy" - to treść postulatów inicjatywy CBS.

  Samorządowcy jako przykład nierównego traktowania regionów podali zarządzenie budżetem województwa. - Szpital Wojewódzki w Częstochowie w tegorocznym budżecie dostał niecałe 2 mln zł na modernizację. Podczas gdy Stadion Śląski, którego remont budzi dużo kontrowersji, ma zabezpieczone w budżecie województwa śląskiego 120 mln zł - mówił Marcin Maranda z Częstochowy.

  Małgorzata Zarębska i Janusz Okrzesik z Niezależni.BB   Małgorzata Zarębska i Janusz Okrzesik z Niezależni.BB Joanna Juroszek /Foto Gość Nazwa porozumienia pochodzi od trzech miast: Częstochowy, Bielska-Białej i Sosnowca. Tworzą ją bezpartyjni samorządowcy ze stowarzyszeń: Mieszkańcy Częstochowy (Marcin Maranda i Krzysztof Świerczyński), Niezależni.BB (Małgorzata Zarębska i Janusz Okrzesik) i Niezależni Sosnowiec (Paweł Wojtusiak i Kamil Wnuk).

  Swoje postulaty przedstawili we wtorek, a więc dzień po ogłoszeniu powrotu do kolacji PO-RAŚ w Sejmiku Województwa Śląskiego. Wśród koalicjantów są także PSL oraz SLD.

  - Nieprzypadkowo spotykamy się dzisiaj. Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni tymi zmianami, które następują na regionalnej scenie politycznej - mówił Janusz Okrzesik z Niezależni.BB. - Jest to inicjatywa, która ma przypomnieć, że w województwie śląskim jest nie tylko Górny Śląsk, ale również tereny, które nie są śląskie. Tereny, które mają inne tradycje kulturowe, inne potrzeby, inne interesy.

  - Chcemy łączyć, a nie dzielić - podkreślał M. Maranda. - Nie chcemy być zapleczem dla Śląska, tylko chcemy czegoś więcej - dodała Małgorzata Zarębska z Bielska-Białej.

  Do inicjatywy jej twórcy zapraszają także innych bezpartyjnych samorządowców z całego województwa śląskiego. Pisaliśmy o niej także tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół