• facebook
 • rss
 • Gala z "Barką" w wykonaniu VIP-ów

  Klaudia Cwołek

  dodane 10.06.2015 15:45

  - Modlitwa śpiewana to jeden z najistotniejszych sposobów ekspresji w poszukiwaniu bliskości Boga - mówił Mirosław Mendecki, dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu.

  W kościele św. Teresy w Zabrzu-Mikulczycach 10 czerwca odbyła się Gala Miejskiego Konkursu Piosenki Religijnej pt. Zaśpiewajmy Panu Pień Nową”.

  - Modlitwa śpiewana to jeden z najistotniejszych sposobów ekspresji w poszukiwaniu bliskości Boga. Piosenka, modlitwa zapada często głęboko w serce i przenika je, kojąc naszą duszę. Cieszymy się, że tak wiele osób chce jeszcze śpiewać piosenkę religijną - powiedział Mirosław Mendecki. Celem konkursu jest jej upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań i zdolności, a także pokazanie wychowawczej roli muzyki oraz poszukiwanie nowych pomysłów twórczych.

  Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Michał Dusza ze SP nr 14 i Zespół „Dzieciaki” ze SP nr 30, Lena Piesik ze SP nr 26 i Muzyczne Trio ze SP nr 30, Justyna Zwolińska z Gimnazjum nr 2 i Chór „Tarantella” z Gimnazjum nr 21, Aleksandra Rojek z ZS nr 10 i Duet muzyczny z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych.

  Podczas gali wręczono nagrody i wystąpili laureaci pierwszych miejsc. A na koniec organizatorzy, patroni honorowi, sponsorzy i zaproszeni goście, przy wsparciu publiczności, wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

  Organizatorami konkursu są ZS nr 10 i doradca metodyczny religii Irena Trzensiok, a gospodarzem co roku mikulczycka parafia. W tym roku konkurs odbył się już dziesiąty raz i wzięło w nim udział ponad 170 wykonawców z zabrzańskich szkół. Patronat honorowy jak zwykle objęli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik (reprezentowała ją wiceprezydent Katarzyna Dzióba) i bp Gerard Kusz (reprezentowany przez zabrzańskich proboszczów).  

  Zespół "Dzieciaki" ze SP nr 30   Zespół "Dzieciaki" ze SP nr 30 Klaudia Cwołek /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół