• facebook
 • rss
 • Grupa Krupa wyruszyła

  sz

  dodane 04.06.2015 07:38

  "Misja Maryja" już jedzie! W tegorocznej pielgrzymce rowerowej na Bałkany rowerzyści z Krupskiego Młyna chcą pokonać 1880 km przez takie kraje, jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Albania i Grecja, by dotrzeć do sanktuarium Królowej Pokoju w Medjugorie.

  Dzień przed wyjazdem rowerzyści spotkali się na Mszy św. w kościele św. Józefa w Krupskim Młynie   Dzień przed wyjazdem rowerzyści spotkali się na Mszy św. w kościele św. Józefa w Krupskim Młynie Archiwum prywatne 10-osobowy skład wyruszył nad ranem z Krupskiego Młyna. Rowerzyści już po raz drugi przyłączają się do akcji Together, organizowanej przez NINIWA Team. W tym roku ekipy włączające się w propozycję rowerzystów związanych z Kokotkiem pedałują w intencji rządzących światem, aby w swojej pracy pozostali zawsze pełni szacunku dla ludzkiego życia.

  Po przygotowaniach praktycznych uczestnicy wyprawy zostali pożegnani w środę 3 czerwca po wieczornej Mszy w kościele w Krupskim Młynie. Rowerzystom na drogę pobłogosławili o. Tomasz Maniura OMI wraz z ks. Sebastianem Binkowskim.

  Grupa Krupa jest działającą od 2010 r. nieformalną grupą zrzeszającą sympatyków kolarstwa w wieku 40+ zrzeszoną  przy parafii św. Józefa w Krupskim Młynie.

  Pożegnanie uczestników wyprawy z o. Tomaszem Maniurą OMI, organizatorem wypraw rowerowych NINIWA Team i akcji Together   Pożegnanie uczestników wyprawy z o. Tomaszem Maniurą OMI, organizatorem wypraw rowerowych NINIWA Team i akcji Together Archiwum prywatne W 2013 roku pod nazwą "Misja Faustyna" rowerzyści wyruszyli do Wilna. Pokonali wówczas 1400 km, by pokłonić się Ostrobramskiej Pani w intencji rodzin z parafii pw. św. Józefa w Krupskim Młynie oraz prosić o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

  W 2014 roku odbyli pielgrzymkę do Rzymu pod nazwą "Misja Wojtyła" w hołdzie Janowi Pawłowi II w roku jego kanonizacji. W drodze do Wiecznego Miasta przemierzyli 1770 km.

  Rowerzyści planują powrócić do Krupskiego Młyna 21 czerwca. Relację z wyprawy można śledzić na Facebooku.

  Na Bałkany zmierza 10 rowerzystów Grupy Krupa   Na Bałkany zmierza 10 rowerzystów Grupy Krupa Archiwum prywatne

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół