• facebook
 • rss
 • Nie ma takiej winy, której by nie wziął na siebie

  Mira Fiutak

  dodane 05.06.2015 02:40

  – My odrzucamy siebie, wątpimy, obrażamy się, Ty nigdy nie znudziłeś się człowiekiem – powiedziała s. Anna Bałchan, razem z nią zaśpiewały Ewa Uryga i Magda Anioł. Na wieczorze uwielbienia, który odbył się po raz trzeci w Lublińcu.

  Magda Anioł co roku śpiewa na wieczorze uwielbienia w Boże Ciało w Lublińcu   Magda Anioł co roku śpiewa na wieczorze uwielbienia w Boże Ciało w Lublińcu Mira Fiutak /Foto Gość

  W Boże Ciało, 4 czerwca, na rynku odbył się Wieczór Uwielbienia „W górę serca”. Koncert połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

  – Rano byliśmy na procesji Bożego Ciała. Można powiedzieć, że teraz jest jej kontynuacja – powiedział ze sceny o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA. – Teraz będziemy uwielbiać Pana Boga w trochę inny sposób, ale tę samą Boża obecność, z tą samą radością i wdzięcznością. Bóg, który tu przychodzi dotyka naszych serc. Jeśli stajemy przed Nim w prawdzie. Można tylko pośpiewać, poklaskach, i dobrze, będzie radośnie, ale można też naprawdę spotkać się z Bogiem – zachęcał do skupienia, żeby w tej koncertowej atmosferze stanąć w obecności Boga.

  Gościem tegorocznego wieczoru "W górę serca" była Ewa Uryga   Gościem tegorocznego wieczoru "W górę serca" była Ewa Uryga Mira Fiutak /Foto Gość Spotkanie na rynku w Lublińcu rozpoczęła godzinna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie przyniesionym w procesji z kościoła św. Mikołaja. Wcześniej  dwie kobiety, przebywające w Zakładzie Karnym w Lublińcu, opowiedziały historie swojego życia, trudne i poruszające. Opowiadały o tym, jak przemieniała je miłość i wsparcie najbliższych.

  – My odrzucamy siebie, wątpimy, obrażamy się, Ty nigdy nie znudziłeś się człowiekiem. Nie ma takiego grzechu, takiej winy, nie ma takiego ciężaru, którego Ty już nie wziąłeś na siebie. Dałeś nam wolność przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. I zostawiłeś nam siebie w Ciele, w Chlebie tak dostępnym. Tak oddany człowiekowi w okruszynie chleba – modliła się ze sceny s. Anna Bałchan, odpowiedzialna za Stowarzyszenie "Pomoc dla Kobiet i Dzieci" im. Maryi Niepokalanej, które wspiera ofiary przemocy, ofiary handlu ludźmi i prostytucji.

  Tego wieczoru na lublinieckim rynku razem z s. Anną Bałchan zaśpiewała Magda Anioł, a towarzyszył im chór Con Brio i kwartet smyczkowy Altra Volta. Na koniec wystąpiła Ewa Uryga, która była gościem tegorocznego koncertu.

  Organizatorami wieczoru uwielbienia są Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej, Stowarzyszenie „Masz Talent”, Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA oraz parafie dekanatu lublinieckiego i burmistrz Lublińca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół