• facebook
 • rss
 • O współpracy przy organizacji ŚDM

  sz /kuria gliwicka

  dodane 21.04.2015 15:15

  Na zaproszenie bp. Jana Kopca do kurii gliwickiej przybyli przedstawiciele władz samorządowych z naszej diecezji.

  Spotkanie miało na celu przedstawienie włodarzom miast, powiatów i gmin idei Światowych Dni Młodzieży, a szczególnie Dni w Diecezji oraz zaproszenie ich do nawiązania współpracy.

  Bp Jan Kopiec powitał gości i wyraził nadzieję, że Światowe Dni Młodzieży mogą stać się wyjątkową okazją do wzajemnego zacieśnienia współpracy, a jednocześnie do dania świadectwa, jak ważną dla obu stron jest posługa gościnności.

  Na teren diecezji gliwickiej może przybyć ok. 6000 młodych ludzi z różnych części świata, gdyż tyle miejsc zadeklarowały parafie. Zakwaterowanie i wyżywienie młodzieży należą do strony kościelnej.

  Punktem wspólnym staje się realizacja programu, w którym przewidziane jest umożliwienie młodym poznanie kultury i tradycji lokalnych wspólnot. Wpisuje się w to także zwiedzanie zabytków i miejsc ważnych dla historii i tożsamości mieszkańców naszej diecezji. Także wspólnym dziełem może stać się dzień dzieł miłosierdzia, podczas którego goście wraz z gospodarzami podejmą się wykonania konkretnej pracy na rzecz parafii, gminy czy miasta.

  – Nie oczekujemy od was wsparcia w konkretnych sumach pieniężnych, ale zwracamy się z prośbą o udostępnienie naszym gościom tych miejsc, które są pod waszą opieką. Myślę tutaj o obiektach muzealnych i sportowych, szkołach, w których możliwe będzie przygotowanie posiłku. Największą wartością, którą możemy dać naszym gościom, są przeżycia wyniesione z poznanych miejsc i doświadczenia gościnności, które zapadną w ich serca i pamięć na długie lata – powiedział ks. Artur Pytel prowadzący to spotkanie.

  Reprezentanci lokalnych samorządów mieli także możliwość zadania pytań, na które odpowiadali przedstawiciele Centrum ŚDM Diecezji Gliwickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół