• facebook
 • rss
 • Nie wygra, kto wchodzi z marszu

  Klaudia Cwołek

  dodane 21.04.2015 14:45

  Żeby dobrze odpowiedzieć, trzeba było znać szczegóły.

  81 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, pisało dziś w Gliwicach test diecezjalnego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Mieli 45 minut na udzielenie 45 odpowiedzi. – Pytania z tego poziomu są podchwytliwe, dotyczą drobiazgów. Trzeba było szczegółowo znać Pismo Święte, żeby na nie odpowiedzieć. Dlatego podziwiam młodych ludzi, bo musieli poświęcić sporo czasu, żeby się do tego konkursu przygotować. Na pewno nie wystarczyło raz przeczytać wskazane księgi – mówi Anna Kot, koordynator diecezjalny konkursu.

  Siedem osób, które najlepiej napisały test, odpowiadało potem ustnie przed komisją diecezjalną.

  Pytania ustne zadawał ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego kurii. Obok ks. Marek Pyka, asystent kościelny "Civitas Christiana" w diecezji gliwickiej i przewodniczący komisji egzaminacyjnej   Pytania ustne zadawał ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego kurii. Obok ks. Marek Pyka, asystent kościelny "Civitas Christiana" w diecezji gliwickiej i przewodniczący komisji egzaminacyjnej Klaudia Cwołek /Foto Gość Do finału konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Niepokalanowie, przeszły trzy osoby: Kamil Matyja z I LO w Tarnowskich Górach, Rafał Grajczyk z liceum salezjańskiego w Tarnowskich Górach i Katarzyna Kołodziej z IV LO w Gliwicach. Będą oni walczyć nie tylko o pierwsze miejsca w kraju, ale o bardzo cenne nagrody, którymi są indeksy na wiele kierunków różnych uczelni wyższych, zagraniczne pielgrzymki, w tym do Ziemi Świętej i Rzymu, oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.

  Tegoroczny konkurs dotyczy Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich. Pytania na wszystkich poziomach konkursu opracowuje zespół pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Mirosława Wróbla (KUL). Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana”.

  Laureaci z organizatorami konkursu   Laureaci z organizatorami konkursu Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół