• facebook
 • rss
 • Na scenie o zmartwychwstaniu

  mf

  dodane 14.04.2015 16:40

  W grupach, które od lat występują, widzę jak wielki postęp zrobiły dzieci, jak bardzo rozwijają się teatralnie - mówi Agata Wieczorek, organizatorka przeglądu.

  Dwa z najlepszych zespołów XIII Regionalnego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych wystąpiły na gali, która odbyła się 14 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3. Wszystkie grupy prezentowały się przed jury przez dwa dni, 30 marca i 1 kwietnia.

  - Propozycje były bardzo różnorodne, od typowego przedstawiania Pasji po takie, gdzie wykorzystywano na przykład taniec nowoczesny. Dużo było grup, które w stawiały na muzykę, i była ona na wysokim poziomie - mówi o tegorocznych spektaklach Agata Wieczorek, organizatorka przeglądu, która przed laty go zainicjowała.

  Oprócz grupowych, przyznano też dużo, bo 28, nagród indywidualnych. - Bo sporo dzieci wykazywało widoczny talent aktorski - wyjaśnia organizatorka przeglądu. - W przygotowaniach tych spektakli i w całej organizacji istotne jest też to, że może przez jakiś spektakl, czy nawet jakiś jego fragment, ktoś lepiej zrozumie to, co jest ważne. W inny sposób pomyśli o świętach i o całym tym czasie, który przeżywamy - dodaje.

  Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” w Gliwicach wystąpiły na gali   Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” w Gliwicach wystąpiły na gali Mira Fiutak /Foto Gość W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyły Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Gliwicach oraz Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Pawła II (grupa 0 „a”) w Gliwicach; wśród młodszych klas podstawówki Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach, a wśród starszych Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach i Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach, w kolejnej Gimnazjum w Nędzy, a wśród szkół specjalnych ZSS w Pyskowicach.

  Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano tylko wyróżnienie - IV LO w Gliwicach (poniżej pełna lista laureatów przeglądu).

  Przegląd organizuje Zespół Szkół ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach razem z Sekcją Szkolno-Katechetyczną gliwickiej kurii.

  Podczas gali swoje zwycięskie przedstawiania zaprezentowały Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Gliwicach i grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gliwicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół