Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Po świętach można już zwiedzać

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach od 7 kwietnia będzie ponownie dostępna dla turystów.

Tarnogórski zabytek techniki był nieczynny od początku roku. Za kilka dni rozpocznie się aranżacja wnętrza budynku nadszybia, dzięki której do kopalni wejdzie XXI wiek. Na jednej ze ścian holu głównego projektowana jest instalacja osi czasu z najważniejszymi wydarzeniami w historii tarnogórskiego górnictwa. Na terenie obiektu pojawi się także nowe wyposażenie, elementy graficzne i multimedialne, podświetlane plansze z ilustracjami, fotele, projektor multimedialny i ekran projekcyjny. Adaptacja holu głównego potrwa jeszcze kilka tygodni.

Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40 m pod powierzchnią ziemi, w grupach z przewodnikiem, i trwa około 90 minut. W kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 stopni. Do przejścia jest około 1,7 km, zaleca się więc obuwie sportowe lub na płaskim obcasie. Jedną z atrakcji jest przepływ łodziami. Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Jest możliwość rezerwacji przewodnika w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to atrakcja turystyczna   Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to atrakcja turystyczna kopalniasrebra.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy