• facebook
 • rss
 • Trzy dni młodzieży

  kc

  dodane 20.03.2015 22:51

  EDK, Pasja Młodych i ŚDM - od przyszłego piątku do Niedzieli Palmowej specjalny czas Wielkiego Postu.

  Wydarzenia organizuje diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Przez stronę internetową przyjmowane są zgłoszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową i warsztaty, organizowane w ramach Pasji Młodych. Ale nie na wszystko trzeba się zapisywać.

  - Założenie jest takie, żeby wyjść z kościoła, żeby była droga, zmaganie i zmęczenie, które mogę ofiarować w zjednoczeniu z Męką Jezusa Chrystusa - mówi o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Pomysł został przejęty z Krakowa, a ponieważ uczestników przybywa, w tym roku z Gliwic przygotowano dwie trasy - dłuższą (44–kilometrową) i krótszą (27–kilometrową). Obie zaczynają się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy o 21.00 i obie kończą przed katedrą. Idzie się w małych, kilkuosobowych grupkach.  

  Przez całą sobotę w różnych miejscach Gliwic odbywać się będą spotkania i warsztaty w ramach drugiej już Pasji Młodych. Warsztaty przeznaczone są głównie dla wolontariuszy parafialnych centrów ŚDM 2016, ale jak zostaną miejsca, mogą się zgłosić także inne osoby.

  To okazja, żeby podszkolić się i nabyć różne umiejętności, np. z grafiki komputerowej czy udzielania pierwszej pomocy. Przewidziany jest także turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży

  Po południu o 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II rozpocznie się planowana na dwie godziny rozmowa młodzieży z bp. Gerardem Kuszem pt. „Zapytaj biskupa”. Po niej w katedrze o 19.00 - Wieczór Zatrzęsienia Serc - kolejne spotkanie modlitewne w ramach duchowych przygotowań do ŚDM 2016.

  W Niedzielę Palmową młodzież tradycyjnie spotyka się w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach, skąd w procesji z palmami przejdzie do katedry, gdzie będzie uczestniczyć w Eucharystii, sprawowanej przez biskupów gliwickich.

  W skrócie:

  • 27 marca - Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Informacje i zapisy: edk.ddmgliwice.pl
  • 28 marca - Pasja Młodych. Program i zapisy: ddmgliwice.pl
  • 29 marca - Niedziela Palmowa - Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o 14.00 w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach, procesja z palmami i Eucharystia o 14.30 w katedrze pod przewodnictwem biskupa.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół