• facebook
 • rss
 • Makgajwerzy polecą do Chin

  sz

  dodane 11.03.2015 01:05

  Drużyna, w skład której wchodzą studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach, podczas ostatniego weekendu wygrała we Wrocławiu prawo do startu w Olimpiadzie Kreatywności w Chinach. Prezentowali zadanie o charakterze społecznym. Ich "Projekt Zasięg" miał zbadać i przedstawić możliwości przeciwdziałania przedwczesnej inicjacji alkoholowej młodzieży.

  Trójka związana jest z Politechniką Śląską: Anna Polak (świeża absolwentka Wydziału Architektury), Dawid Doniec (również przyszły architekt z IV roku) i Miłosz Kurlanc (z V roku wydziału Mechaniczno-Technologicznego). Leszek Losza studiuje grafikę komputerową w Towarzystwie Edukacji Bankowej.

  Młodzi ludzie chętnie angażują się w rozmaite przedsięwzięcia artystyczne i społeczne. Trenerami ich kreatywnego myślenia są Alicja Losza i Marcin Januszkiewicz ze stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych.

  We Wrocławiu drużyna zaprezentowała krótkie przedstawienie na temat swojej pracy w świetlicy środowiskowej, gdzie pracują z dziećmi jako wolontariusze. Proponowane przez nich zajęcia to cała gama twórczych działań, które mają być alternatywą dla niewłaściwych zachowań.

  W ciągu ostatniego roku dzieci m.in. wydały książeczki z kolorowankami, tworzyły grafiki komputerowe czy brały udział w nagrywaniu polskiego dubbingu do filmu animowanego "Podróże Guliwera".

  Drużyny biorące udział w Destination Imagination - największym na świecie programie edukacyjnym angażującym setki tysięcy dzieci i młodzieży z prawie wszystkich krajów - przez cały rok pracowały nad wybranymi "wyzwaniami" - zadaniami łączącymi różne dziedziny wiedzy, zagadnienia naukowe, badawcze i artystyczne. Tegoroczna olimpiada we Wrocławiu była największą do tej pory - zgromadziła ponad 1000 dzieci i młodzieży, ponad 120 drużyn z całej Polski oraz kilka zagranicznych.

  Mistrzowie Polski w swoich "wyzwaniach" i w swoich kategoriach wiekowych pojadą na Global Finals do USA, natomiast wicemistrzowie zostali zaproszeni na Olimpiadę DI w Chinach.

  Teraz największym wyzwaniem dla studenckiej drużyny Makgajwera (nazwa od serialowego bohatera McGyvera, który radzi sobie mimo najrozmaitszych przeciwności losu) jest zebranie pieniędzy na podróż i pobyt w Chinach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Fryderyk
   11.03.2015 12:58
   Wohin?
  • serbon
   12.05.2015 14:11
   Oferty pracy dla nauczycieli języka chińskiego w Wrocławiu!!!
   Korepetytor chińskiego – Wrocław!!!!
   Szukałam dodatkowy zarobek w internecie i przypadkowo znalazła oferty pracy nauczycieli chińskiego na Preply.com
   http://preply.com/pl/wroclaw/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego
   Jak okazało się tam ogromny bank ofert pracy dla nauczycieli!
   Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie.
   Można złożyć swój grafik, zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie.
   Na dany moment pracuję na Preply.com i Państwu rekomenduję spróbować.

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół