Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Zagórowski rezygnuje z funkcji prezesa JSW

Pismo w sprawie rezygnacji prezes skierował w poniedziałek do rady nadzorczej - podała rzeczniczka firmy Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Pismo Zagórowskiego rada ma rozpatrywać na wtorkowym posiedzeniu. W piątek zarząd JSW podpisał ze związkowcami porozumienie, co zakończyło trwający od 28 stycznia strajk. Jednym z głównych postulatów związkowców było odwołanie Zagórowskiego.

Jak podała Jabłońska-Bajer, bezpośrednią przyczyną złożenia rezygnacji jest „rozpętana przez liderów związkowych fala bezprzykładnej nienawiści i agresji wobec prezesa”. "Nienawiść ta była budowana od wielu miesięcy i podsycana przez cały okres kilkunastodniowego strajku" - dodała w przesłanym PAP komunikacie.

„Strajk został zakończony, górnicy wrócili do pracy, a podpisane porozumienie przyniesie spółce znaczne oszczędności. Niedosyt budzi jedynie brak jasnego zdefiniowania zasad pracy kopalń w soboty. Najważniejsze jest jednak przywrócenie stabilizacji sytuacji spółki, a pracę kopalni w cyklu 6-dniowym wymusi w najbliższym czasie ekonomia” - podkreślił w komunikacie sam Zagórowski.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • t
  16.02.2015 13:51
  być moze komuś spodoba się film (również porusza sprawę kopalni) - absolwent wypunktowuje PO i PSL pod kątem gospodarczym https://www.youtube.com/watch?v=zgB8YhINMes
  doceń 1
 • sorcier
  16.02.2015 15:54
  A ja mam takie pytanko: Ile ta "dziewiczo niewinna ofiara nienawiści" otrzyma (odprawy) "na otarcie łez"?

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy