• facebook
 • rss
 • Ostateczny cel jest w Niebie

  dodane 24.12.2014 02:00

  Życzenia biskupów gliwickich na święta Bożego Narodzenia.

    Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  Narodził się Jezus Chrystus, bądźmy weseli

  Chwałę mu na wysokości nucą anieli:

  „Gloria, gloria in excelsis Deo”.

   

  Drogie Siostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie!

  Uroczystość Bożego Narodzenia w sposób bardzo prosty i naturalny wywołuje w nas uczucia radości i większej życzliwości. Wynika ona może z rodzinnego charakteru tych świąt, większej świadomości drugiego człowieka; a może po prostu to Chrystus, który przychodzi na świat w betlejemskim żłobie, intensywniej daje o sobie znać w naszych sumieniach i stara się dotrzeć do naszych serc.

  Życzymy wszystkim, by świętowanie uroczystości Narodzenia naszego Zbawiciela otwarło na nowo nasze oczy, byśmy Boga w naszym życiu autentycznie rozpoznali i przyjęli jako naszego Pana i Odkupiciela. Niech ta radość pomoże nam iść przez życie ze świadomością, że ostateczny nasz cel jest w Niebie, gdzie Bóg czeka na nas z niekończącą się radością; a w życiu byśmy byli świadkami Dobrej Nowiny, że Chrystus nie tylko narodził się w Betlejem, ale żyje w każdym z nas.

  Niech te Święta przyniosą szczególnie wiele umocnienia naszym rodzinom, by promieniowały wiarą i przykładem na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

  Wiele błogosławieństwa na czas świętowania Narodzenia Pańskiego i każdy kolejny dzień.

   

  bp Jan Kopiec

  bp Jan Wieczorek

  bp Gerard Kusz

   

  Nowa szopka bożonarodzeniowa w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Żłóbek z nowonarodzonym Dziecięciem oraz czuwającą Świętą Rodziną znajduje się nad ołtarzem. Pozostałe figury "wspinają się" po schodach prowadzących do stajenki z boku prezbiterium   Nowa szopka bożonarodzeniowa w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Żłóbek z nowonarodzonym Dziecięciem oraz czuwającą Świętą Rodziną znajduje się nad ołtarzem. Pozostałe figury "wspinają się" po schodach prowadzących do stajenki z boku prezbiterium Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Dyskusja zakończona.

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół