• facebook
 • rss
 • W Spodku znowu będzie mega!

  Szymon Zmarlicki

  dodane 11.12.2014 18:45

  Rozpoczęły się próby do spektaklu, który zostanie wystawiony dzień przed Środą Popielcową, 17 lutego przyszłego roku w katowickim Spodku. Organizują go ojcowie oblaci przy pomocy Grupy Em Media.

  Okazją do przygotowania megawidowiska pt. "Jonasz" jest 10-lecie działalności Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Nazwa została zaczerpnięta właśnie od miasta, do którego Bóg posłał biblijnego proroka.

  W przygotowaniach bierze udział młodzież m.in. z Katowic i Kokotka, ale w spektaklu wystąpią aktorzy z całej Polski.

  Próby odbywają się już od początku grudnia w salkach Domu Katechetycznego przy oblackiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. W poniedziałki trenuje część choreograficzna, a w środy aktorska.

  Spektakl wyreżyseruje Mariusz Kozubek, założyciel Teatru A, który również włączy się w projekt. Za stronę ruchową odpowiada Henryk Konwiński, wybitny tancerz i choreograf. Ale wystąpić może każdy. Na pierwszych próbach chętnych do udziału nie brakowało.

  - Jak na pierwszy raz, z młodzieżą pracuje mi się bardzo dobrze. Poznajemy się i „dotykam” ich ruchów. Przede wszystkim są bardzo mili, uśmiechnięci i chętni, co jest szalenie ważne - cieszy się Henryk Konwiński, lecz przyznaje, że to dopiero początki i wszystkich czeka jeszcze ogrom pracy.

  Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Gliwickiego" nr 50 na 14 grudnia.

  Zamiast ściany pokrytej w całości lustrem, wytrwali uczniowie mogli obserwować swój układ tylko w odbiciach w szybie Zamiast ściany pokrytej w całości lustrem, wytrwali uczniowie mogli obserwować swój układ tylko w odbiciach w szybie Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół