• facebook
 • rss
 • Pomaga innym, sama też potrzebuje pomocy

  mf

  dodane 27.11.2014 21:54

  Koncert charytatywny dla Kamili Dębniak odbędzie się w sobotę w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

  W koncercie „Chrześcijanie chorym 2014” 29 listopada wystąpią Kwartet C.D.N. i zespół „Na murach miasta”. Będzie modlitwa za chorych i cierpiących oraz przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Kamili Dębniak, która sama włącza się w pracę wolontariuszy Fundacji Dr Clown i odwiedza chore dzieci w krakowskich szpitalach.

  Ze względu na problemy z chodzeniem i napięciem mięśniowym u Kamili zostały stwierdzone zaburzenia nerwowo-mięśniowe wtórne dla rzekomej niedoczynności przytarczyc bez możliwości wprowadzenia leczenia. Miesięczny koszt leczenia (lek sprowadzany zza granicy i badania kontrolne) i rehabilitacji wynosi 2000 zł.

  Organizatorka koncertu Anna Pieszka tak pisze o Kamili na stronie internetowej informującej o koncercie: „Poznałam Kamilę podczas tygodniowego szkolenia wolontariuszy Fundacji Dr Clown, która to fundacja zajmuje się prowadzeniem terapii śmiechem w szpitalu. Nie musiałam Kamili poznać, by zauważyć, że pomaganie innym to dla niej ważna rzecz. Nie wiedziałam, że jest bardzo chora. W połowie tygodnia objawy jej choroby nasiliły się i było dla nas jasne, że nasza wolontariuszka sama potrzebuje pomocy. Jak sama mówi: nie potrafi wołać o pomoc dla siebie. Dlatego postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce”.

  Kamil pogodna i roześmiana, chociaż sama potrzebuje pomocy, udziela wsparcia innym. „Wierzy w siłę i moc modlitwy, dlatego też ja wierzę, że nic lepszego nie możemy jej podarować niż naszą obecność, wsparcie i żarliwą modlitwę” – pisze Anna Pieszka.

  W czasie koncertu będzie możliwość kupienia różnego rodzaju rękodzieła. Licytowane będą płyta Kwartetu C.D.N. z autografami i dwie profesjonalne sesje zdjęciowe (dodatkowo jeszcze jedna będzie do wylosowana wśród osób obecnych na koncercie).

  Koncert odbędzie się w sobotę 29 listopada o 18.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół