• facebook
 • rss
 • Być kreatywnym i odważnym

  Jan Maniura

  dodane 15.10.2014 19:41

  Szkoła katolicka w Lublińcu została poświęcona i oficjalnie oddana do użytku po generalnej przebudowie.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w Kościele pw. św. Stanisława Kostki, której przewodniczył i kazanie wygłosił bp Gerard Kusz. – Gromadzi nas dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Chrystusa szczególna intencja, którą jest wdzięczność Bogu za odnowienie naszej szkoły Katolickiej, której patronką jest św. Edyta Stein – mówił na rozpoczęcie Eucharystii o. Waldemar Janecki OMI, proboszcz i superior w lublinieckim klasztorze.

  - Szkoła ma uczyć kreatywności, czyli twórczej i krytycznej postawy wobec życia. Właśnie tego swoim przykładem uczyła św. Edyta Stein, szukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, była kreatywna i nie zadowalała się byle czym. Jednak sama wiedza nie wystarcza, potrzeba jeszcze odwagi i męstwa w działaniu, aby wprowadzić to w życie. Św. Edyta jest wzorem do naśladowania bliskim nam wszystkim – mówił w kazaniu bp Kusz. Podziękował również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebudowy szkoły.

  Od nowego roku szkolnego uczniowie mogą mieć lekcje w świeżo wyremontowanych klasach Od nowego roku szkolnego uczniowie mogą mieć lekcje w świeżo wyremontowanych klasach Jan Maniura /Foto Gość Następnie w auli szkoły odbyła się uroczysta akademia. – Dzisiejszy dzień jest dla nas dniem bardzo radosnym – mówił na rozpoczęcie akademii Dariusz Przyłas, dyrektor Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. – Gromadzimy się na imieninach szkoły oraz cieszymy się z tego, że oddajemy do użytku w pełni nowy odremontowany budynek, który nie wyglądał by tak, gdyby nie wysiłek i wielki trud bardzo wielu osób, którym dziękuję – mówił.

  Na zakończenie bp Gerard Kusz poświęcił odnowiony budynek szkoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół