• facebook
 • rss
 • Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

  Anna Derkowska

  dodane 15.10.2014 14:20

  Szkloki, kopalnioki i powstańcze pieśni podczas bezpłatnej jazdy zabytkowym tramwaju N53.

  Zabytkowy tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach i oferował darmowy przejazd   Zabytkowy tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach i oferował darmowy przejazd Anna Derkowska /Foto Gość

  W ten nietypowy sposób na terenie Bytomia, Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich oraz Zabrza reklamowało się Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Placówka będzie otwarta 18 października. W tym dniu bilety wstępu będą kosztowały złotówkę.

  W tramwaju wisiały plakaty informujące o wydarzeniach towarzyszących otwarciu muzeum   W tramwaju wisiały plakaty informujące o wydarzeniach towarzyszących otwarciu muzeum Anna Derkowska /Foto Gość

  - Myślę, że to bardzo ciekawy sposób promocji. Szkoda tylko, że pan grający na cyi, czyli akordeonie dziś już nie jeździ - mówił Krzysztof z Bytomia, który wybrał się na przejażdżkę we wtorek. - Załapaliśmy się jednak na cukierki oraz dostaliśmy ulotki informujące o nowym muzeum. Wydaje się, że będzie bardzo ciekawe i na pewno wybierzemy się na otwarcie - dodawała Ania.

  A Jakub Drogoś, prezes Klubu Miłośników Transportu Miejskiego, który pełnił funkcję konduktora, tłumaczy: - Cukierków zabrakło nam już w Świętochłowicach, czyli parę przystanków temu. Każdy dostaje ulotki i książeczki o muzeum. Trasa tramwaju obejmowała mniej więcej obszar, na jakim toczyły się walki trzech Powstań Śląskich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół