• facebook
 • rss
 • Modlitwa nie ustaje od 25 lat

  mf

  dodane 23.09.2014 23:00

  Od 25 lat, we wtorki w kościele w Żernikach trwa modlitwa przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzisiaj umieszczono przy nim relikwie Jana Pawła II.

  Wieczornej Eucharystii w kościele św. Jana Chrzciciela w Gliwicach 23 września, którą poprzedziła nowenna, przewodniczył bp Gerard Kusz. – Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest świadectwem nabożeństwa, jakie Kościół, najpierw wschodni, a potem zachodni, miał do Matki Boga-Człowieka. I ten kult zawierzenia Jej trwa po dzień dzisiejszy. Jezus przyjmuje z Maryi ludzkie ciało. I w tym ciele, na którym są ślady grzechów pokoleń, dokonuje odkupienia – zauważył bp Kusz. – Człowiek musi wzrastać w miłości. Dom bez miłości jest zimny. Jest nieraz jak więzienie, jak przedsionek piekła. I również, a może szczególnie w takich sytuacjach, Pan Jezus daje nam Maryję jako Matkę – dodał.

  W homilii wspominał też moment, kiedy jako wikary przyjechał do swojej pierwszej parafii – Chrystusa Króla w Gliwicach. I prośbę proboszcza o poprowadzenie tej właśnie nowenny. – Tak zaczęło się moje duszpasterstwo – zauważył bp Kusz.

  Pod ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczony został dziś relikwiarz z relikwiami krwi św. Jana Pawła II. Przez cały jego pontyfikat, 16. dnia każdego miesiąca, w parafii odprawiane były Msze św. w intencji papieża. Teraz, czcząc jego relikwie, wierni tego dnia będą się modlić za jego wstawiennictwem.

  – Cieszę się waszą obecnością, ale najbardziej cieszy się Maryja, która nas tutaj integruje i od 25 lat wysłuchuje tu naszych próśb i podziękowań, przekazując je swojemu Synowi – powiedział do zebranych ks. Antoni Rzeszutko, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach.

  Ten dzień nie kończy świętowania 25-lecia nowenny w parafii. W niedzielę, 28 września, o godzinie 17 odbędzie się koncert maryjny. Wystąpi parafialny chór dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny.

  Eucharystii z okazji 25-lecia nowenny przewodniczył bp Gerard Kusz   Eucharystii z okazji 25-lecia nowenny przewodniczył bp Gerard Kusz Mira Fiutak /Foto Gość

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół