• facebook
 • rss
 • Film z misji

  kc

  dodane 23.08.2014 16:32

  Ojciec Jan Czuba pracuje w Papui-Nowej Gwinei. Jego przyjaciel nakręcił film.

  Wywiad z o. Janem Czubą, misjonarzem werbistą, a zarazem rektorem Uniwersytetu w Madang dostępny jest w papierowym wydaniu "Gościa Gliwickiego" na niedzielę 24 sierpnia.

  Poniżej prezentujemy film o pracy i ludziach, którym służy, nakręcony przez jego przyjaciela. Zaczyna się od barwnej uroczystości Bożego Ciała na wodzie. Parafianie Rivo zorganizowali nietypową jak na nasze zwyczaje procesję pomiędzy rafami koralowymi i wyspami.W filmie oprócz głównego bohatera wypowiadają się także inni Polacy – profesorowie założonego przez o. Czubę uniwersytetu: siostra Miriam Długosz ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego i o. Joachim Zok, również werbista, wcześniej misjonarz w Ghanie.

  Ojciec Jan Czuba urodził się w 1959 roku w Wojcieszowie na Dolnym Śląsku. W Polsce z rodziną ostatnio mieszkał w Gliwicach-Sośnicy w parafii NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie tego lata spędza wakacje. Studiował w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie oraz teologię dogmatyczną na KUL, a później także finanse na Macquarie University w Sydney. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Po kursie językowym w Irlandii wyjechał na misje do Papui-Nowej Gwinei, gdzie pracuje do dziś. Jest m.in. założycielem i rektorem Uniwersytetu Słowa Bożego w Madang, zarządcą szpitala, duszpasterzem w parafii. Opracowuje narodowe programy edukacji, jest też przedstawicielem UNESCO w dziedzinie mediów. Pełni funkcję konsula honorowego RP.

  corpus christi
  Zdzislaw Mlak

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół