• facebook
 • rss
 • Jackowe dni

  Klaudia Cwołek

  dodane 16.08.2014 19:33

  Wiele atrakcji przygotowały parafie św. Jacka w Bytomiu na Rozbarku i w Gliwicach-Sośnicy.

  Nieszporami w kościele św. Jacka w Bytomiu rozpoczęło się dziś „Jackowo 2014” – festyn parafialny z licznymi atrakcjami. Na placu obok probostwa ustawiono scenę, otwarto punkty kulinarne, a przy wejściu do kościoła można było dostać coś za wyciągnięte losy. W wiklinowych koszyczkach roznosiły je dziewczyny w śląskich strojach. W tradycyjnym regionalnym ubraniu pojawił się też proboszcz ks. Tadeusz Paluch.

  W programie dzisiejszego dnia są występy i zabawy, a gwiazdą wieczoru jest Śląska Operetka Kameralna z koncertem „Bo to jest miłość”. Festyn ma zakończyć się Apelem Jasnogórskim. Jutro, 17 sierpnia, odpustowa suma sprawowana będzie o 12.00, a nieszpory – o 15.30.

  Także jutro w południe rozpoczną się główne uroczystości odpustowe w Gliwicach-Sośnicy, w drugiej w diecezji parafii, która nosi imię św. Jacka. Nieszpory zaplanowano na 15.00, a po nich rozpocznie się festyn z mnóstwem atrakcji. Będzie specjalny program pt. „Wyspa skarbów” (nie tylko dla dzieci) w wykonaniu Teatru „Wit-Wit” z Gliwic. Po wieczornej Mszy św., o 19.00 wystąpią Zespoły Majoretek: „Tęcza” z Raciborza i „Arabeska” z Zawady Książęcej, którym przygrywać będzie Górnicza Orkiestra Dęta „Sośnica” pod dyrekcją Lesława Podolskiego. Po rozdaniu nagród głównych, związanych z cegiełkami–niespodziankami, wystąpi „Śląskie Trio”.

  Mimo niepewnej pogody publiczność dopisała   Mimo niepewnej pogody publiczność dopisała Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół