• facebook
 • rss
 • Dofinansowanie zagrożonej budowy DTŚ

  PAP

  dodane 08.08.2014 12:10

  Prezydent Gliwic podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na finansowanie dalszych prac na gliwickich odcinkach Drogowej Trasy Średnicowej z dotacji unijnej - poinformowało w czwartek biuro prasowe Urzędu Miasta w Gliwicach.

  Podpisanie tej umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umożliwi dofinansowanie zagrożonej budowy odcinka DTŚ w centrum Gliwic ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), w wysokości ok. 450 mln zł.

  Chodzi o trasę łączącą miasta aglomeracji górnośląskiej i wartą 951 mln zł budowę tzw. odcinka G2, przebiegającego przez centrum Gliwic.

  W ostatnich miesiącach problemem tej koordynowanej dotąd przez woj. śląskie inwestycji stał się brak środków na bieżące finansowanie prac oraz przejęcie przez miasto od woj. śląskiego odpowiedzialności za budowę G2.

  Negocjacje w tej sprawie zakończyły się we wtorek podpisaniem przez prezydenta Gliwic i marszałka stosownego porozumienia. Dokument ten m.in. precyzuje podział związanego z inwestycją ryzyka. We wtorek marszałek przekazał, że samorządy podzieliły się odpowiedzialnością - będą ją ponosić tylko za działania i ew. zaniechania własne oraz podmiotów, z którymi współpracują.

  Kontynuacja budowy DTŚ w Zabrzu i Gliwicach to jeden z największych projektów samorządu woj. śląskiego. Województwo koordynuje (razem ze spółką DTŚ SA) tę gminną inwestycję na podstawie umowy z 1999 r. Miasta przejęły budowę trasy po zmianie prawa, uniemożliwiającej jej kontynuowanie jako inwestycji centralnej.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: INWESTYCJE

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół