• facebook
 • rss
 • Odpust metropolitalny w Rudach

  kc

  dodane 05.08.2014 19:58

  Kuria gliwicka podała ważne informacje dla wiernych, którzy wezmą udział w metropolitalnym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

  W piątek 15 sierpnia o 11.00 Eucharystii na dziedzińcu Starego Opactwa przewodniczy bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz, a koncelebrują arcybiskupi i biskupi oraz kapłani metropolii górnośląskiej. Wierni proszeni są o przybycie przed 10.40, bo wtedy rozpocznie się przygotowanie do liturgii. Organizatorzy proszą też o przywiezienie ze sobą składanych krzesełek oraz kwiatów i ziół, które zostaną poświęcone pod koniec Mszy św. Również na miejscu będzie można kupić wiązanki.

  Na uroczystości mile widziane będą poczty sztandarowe z parafii metropolii, które przed rozpoczęciem Eucharystii powinny ustawić się przed sektorem zarezerwowanym dla kapłanów (patrząc na ołtarz polowy – po lewej stronie). Poczty nie biorą udziału w procesji na wejście i zakończenie Mszy św.

  Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymają książeczkę z tekstami liturgicznymi.

  Punkty medyczne dla potrzebujących pomocy będą działały w budynku Starego Opactwa (wejście od dziedzińca, obok ołtarza polowego) oraz na parkingu, w punkcie informacji turystycznej.

  Nieszpory o 15.00 w bazylice prowadzić będzie ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach. Poczty sztandarowe wezmą udział  w procesji na wejście i na zakończenie. W związku z tym przed rozpoczęciem nieszporów ustawiają się przed zakrystią, po lewej stronie bazyliki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół