• facebook
 • rss
 • O nową nadzieję

  m

  dodane 01.08.2014 13:28

  Biskup gliwicki Jan Kopiec już teraz zaprasza na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w rudzkim sanktuarium obchodzona jest jako święto całej metropolii.

  W zaproszeniu na to metropolitalne wydarzenie biskup pisze: „Niech w pielgrzymowaniu do Rud nie zabraknie naszego zawierzenia, ale też wątku ekspiacyjnego, wypraszającego nam nową nadzieję na przywrócenie naszego udziału w budowaniu cywilizacji miłości i wzajemnego szacunku. Niech w sercu każdego z nas zagości wzmocniona chęć uzdrowienia naszych relacji, zwłaszcza w rodzinach - tak obecnie narażonych na negatywne oddziaływania ducha tego świata”.

  Eucharystii w rudzkim sanktuarium 15 sierpnia przewodniczyć będzie biskup Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz. „Nasz Dostojny Gość jest członkiem Grupy Kontaktowej między Konferencjami Episkopatów Niemiec i Polski i zna dobrze wyzwania stojące przed naszymi oboma narodami. Z pewnością Jego obecność doda nam wszystkim odwagi, by spojrzeć w tym roku ze szczególną wrażliwością na pogłębienie wzajemnej odpowiedzialności za umacnianie pokoju w świecie. Przynagla nas do tego smutna 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, która zadała tyle cierpień licznym narodom” – pisze biskup gliwicki.

  W tym roku ważnym akcentem tego metropolitalnego spotkania jest dziękczynienie za kanonizację papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII.

  Eucharystia na dziedzińcu dawnego opactwa 15 sierpnia rozpocznie się o 11.00. Spotkanie zakończone zostanie nieszporami maryjnymi w bazylice o 15.00.

  Poniżej pełna treść zaproszenia bp. Jana Kopca na uroczystość w Rudach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół