• facebook
 • rss
 • I formacja, i wypoczynek

  m

  dodane 14.07.2014 16:45

  Ponad 30-osobwa grupa Dzieci Maryj z różnych parafii diecezji wypoczywała w Międzybrodziu Bialskim.

  Przez pierwsze dwa tygodnie lipca trwał diecezjalny wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla dziewcząt należących do grup Dzieci Maryi z ośmiu parafii diecezji gliwickiej. W Międzybrodziu Bialskim odpoczywało 36 dziewcząt, w różnym wieku, od 7 do 18 lat. Z Gliwic, Zabrza, Bytomia, Lublińca, Rud, Lisowa, a nawet jedna uczestniczka była z Piekar Śląskich (w archidiecezji katowickiej).

  Temat tegorocznego wyjazdu marianek nawiązywał do hasła Roku Rodziny obchodzonego w metropolii górnośląskiej: „Rodzina miłością wielka”. – To podsumowanie całego roku formacji grup Dzieci Maryi. A ponieważ w niektórych parafach są one niewielkie, dlatego dołączają cię do tych większych wyjazdów diecezjalnych – mówi ks. Leszek Skorupa, odpowiedzialny za rekolekcje razem z grupą animatorek Dzieci Maryi. – To jest czas dla Boga, czas na rozwój, na wypoczynek i dla siebie nawzajem. Żeby się poznać się i zobaczyć, że tych grup w diecezji jest więcej – dodaje.

   Dwanaście dni rekolekcji były czasem wypełnionym modlitwą i zabawą. Z codzienną Eucharystią, spotkaniami formacyjnymi w grupach, Ale tez zajęciami sportowymi, wycieczkami, a nawet był kurs języka migowego poprowadzony przez jedną z uczestniczek. Dziewczęta wzięły też udział w kursie pierwszej pomocy zorganizowanym przez OSP Międzybrodzie.

  W czasie dwóch tygodni rekolekcji był też czas na wycieczki i poznawanie okolicy Międzybrodzia Bialskiego   W czasie dwóch tygodni rekolekcji był też czas na wycieczki i poznawanie okolicy Międzybrodzia Bialskiego Archiwum prywatne


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół