• facebook
 • rss
 • Bałkańska pętla rozpoczęta

  Ks. Michał Klementowicz

  dodane 14.07.2014 16:27

  Rozpoczęła się czwarta eskapada pyskowickiej grupy Dream Trip. 11 rowerzystów pod kierunkiem ks. Adama Jasiurkowskiego z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Pyskowicach wyruszyła na pielgrzymkę, której myślą przewodnią jest modlitwa o pokój.

  Dzisiaj, 14 lipca, rowerzystów pożegnali zaprzyjaźnieni duszpasterze, rodziny, przyjaciele, nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych Pyskowic. – W drogę z nami wyrusz Panie. Nam nie wolno stać w miejscu – modlił się w czasie homilii bp Jan Wieczorek, który po Eucharystii pobłogosławił pielgrzymów, życząc im wytrwałości oraz samozaparcia na rowerowo-pielgrzymim szlaku.

  Pierwszy etap drogi pyskowickiej grupy prowadzi do Czech. Następnie młodzi śmiałkowie pielgrzymować będą przez Słowację, Węgry, Chorwację, Serbię, Czarnogórę, Albanię, Grecję aż dotrą do Turcji. W drodze powrotnej grupa przejedzie przez Bułgarię, Rumunię, Mołdawię oraz Ukrainę.

  Całą wyprawę Dream Trip śledzić można na Facebookowym portalu. Wystarczy jedynie wpisać nazwę grupy i dzięki temu można każdego dnia uczestniczyć w kolejnych etapach pielgrzymki pyskowickich rowerzystów. Przez cały miesiąc na Facebooku pojawiać się będą zdjęcia z kolejnych etapów wyprawy.

  Czytelników zachęcamy do komentowania pojawiających się na portalu zdjęć oraz przesyłania pozdrowień dla rowerzystów, którzy do pokonania mają ponad 4500 km. Czwarta edycja Dream Trip zakończy się 17 sierpnia w Pyskowicach.

  Rowerzyści z ks. Adamem Jasiurkowskim, bp. Janem Wieczorkiem i proboszczem parafii ks. Zbigniewem Wnękowiczem   Rowerzyści z ks. Adamem Jasiurkowskim, bp. Janem Wieczorkiem i proboszczem parafii ks. Zbigniewem Wnękowiczem Ks. Michał Klementowicz


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół