• facebook
 • rss
 • O międzynarodowej współpracy

  Agnieszka Kliks-Pudlik

  dodane 01.06.2014 14:18

  Z okazji 15-lecia powiatu gliwickiego zorganizowana została międzynarodowa konferencja pt. "Wpływ ponadnarodowej współpracy samorządów lokalnych na jakość życia społeczności lokalnych".

  W konferencji wzięli udział przedstawiciele powiatów powiązanych z gliwickim: Michał Nieszporek, starosta gliwicki; Volker Uhlig, starosta powiatu Mittelsachsen; Helmut Riegger, starosta powiatu Calw; Wojciech Dettlaff, starosta pucki; Carolyn Brindle, przedstawicielka hrabstwa Denbighshire oraz wielu zaproszonych gości. W swoich prelekcjach zwrócili uwagę przede wszystkim na współpracę ponadnarodową oraz podzielili się swoimi doświadczeniami.

  Podczas konferencji przyznano także tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Gliwickiego Volkerowi Uhligowi, staroście powiatu Mittelsachsen w Niemczech. Jedną z najważniejszych jego inicjatyw była pomoc finansowa dla mieszkańców powiatu gliwickiego podczas powodzi w 2010 roku. Wręczona została również nagroda Bene Meritus chórowi „Skowronek” z Gierałtowic przyznawana raz w roku za zasługi na rzecz powiatu.

  W czasie konferencji prasowej przedstawiciele samorządów mówili o współpracy z powiatem gliwickim, jej początkach, a także o zmianach w Polsce na przestrzeni lat, które są widoczne. Zwrócili również uwagę na współpracę nie tylko między powiatami, ale także między ich mieszkańcami.

  Zaś po południu na plaży w Niewieszu zorganizowano piknik, podczas którego wystąpiła m.in. orkiestra „Milkauer” z powiatu Mittelsachsen, orkiestra KWK „Knurów”, a także nagrodzony chór „Skowronek” z Gierałtowic.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół