• facebook
 • rss
 • Skok do nieba

  Klaudia Cwołek

  dodane 16.05.2014 23:02

  Gala VIII Regionalnego Konkursu Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” odbyła się dziś w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

  – „Nie lękajcie się”! – to były słowa papieża. Nie lękajcie się świata trudnego. Nie spodziewajcie się, że będzie łatwiej. Będzie trudniej, ale trzeba zrobić skok. Nie na kasę, ale do nieba – mówił bp Gerard Kusz, patron honorowy konkursu. W ten sposób nawiązał do jednej z piosenek i osoby Jana Pawła II. Życzył uczestnikom, by tak jak on z Wadowic i Krakowa przez Rzym, tak oni z Gliwic poprzez inne okazje i miejscowości, skoczyli do nieba.

  Konkurs „Pieśń niesiemy w darze” dla uczniów szkół podstawowych co roku organizuje SP nr 18 im. Jana Pawła II w Gliwicach. Przesłuchania odbywały się wcześniej w szkole. – Jak zwykle praca jury była strasznie trudna, ponieważ wszyscy uczestnicy w sposób naprawdę bardzo dobry wykonywali swoje utwory – mówił na gali ks. Robert Chudoba, jego przewodniczący i dyrektor CE im. Jana Pawła II. Podkreślił, że najistotniejsze w tym wydarzeniu są zaangażowanie wielu osób i wrażliwość muzyczna. – To, które miejsce jest zdobyte, oczywiście, jest ważne, ale nie najważniejsze – zauważył.

  – Konkurs cieszy się dość dużym, niesłabnącym zainteresowaniem – mówi Joanna Sojka z grona organizatorów. W tym roku wzięło w nim udział 34 solistów oraz 24 zespoły z 22 szkół. W sumie około 230 osób, wspomaganych przez nauczycieli, rodziców i wychowawców. – Czyli frekwencja nam wzrasta, a nie spada. Rozszerzył nam się troszeczkę krąg, skąd ludzie zaczęli przyjeżdżać, bo pierwszy raz mieliśmy gości z Zabrza i Knurowa – wyjaśnia Joanna Sojka.

  Podczas gali 16 maja na scenie wystąpili laureaci, a nagrody tradycyjnie wręczał bp Gerard Kusz. Jak zauważył, od pierwszego konkursu do obecnego poziom niesamowicie wzrósł. – Jest kilka talentów, które jak będą dalej szlifowane, to powstaną perły – mówił na zakończenie, składając gratulacje uczestnikom i podziękowanie za przygotowanie konkursu.

  Uczniowie nagrodzeni:

  Klasy I–III

  Soliści

  1 miejsce – Emilia Paul, SP nr 41 Gliwice

  2 miejsce – Julia Karczewska, SP nr 28 Gliwice

  2 miejsce – Julia Pikul, SP nr 6 Pyskowice

  3 miejsce – Weronika Bożętka, SP nr 6 Zabrze

  Wyróżnienie – Olga Szafrańska, SP nr 4 Pyskowice

  Zespoły

  1 miejsce – SP Kotulin

  2 miejsce – SP nr 41 Gliwice, „Sikorki”

  3 miejsce – SP nr 4 Pyskowice, „Pierwsze kroki”

  Klasy IV–VI                   

  Soliści

  1 miejsce     – Julia Hemmerling, SP nr 7 Knurów

  2 miejsce – Bartłomiej Kaszuba, SP nr 7 Knurów

  2 miejsce – Sara Gawenda, SP nr 21 Gliwice

  3 miejsce – Julia Stachura, SP nr 35 Zabrze

  3 miejsce – Anna Pszonak, SP nr 18 Gliwice

  Zespoły

  1 miejsce – SP nr 18 Gliwice

  2 miejsce – SP nr 7 Knurów, „Siódemka”

  3 miejsce – SP nr 6 Zabrze

  Wyróżnienie – SP nr 16 Gliwice

  Wyróżnienie specjalne – MOS Wojska

  Nagroda Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach w formie sesji nagraniowej: Emilia Paul – SP nr 41 Gliwice oraz zespół klasy IV–VI ze SP nr 18 w Gliwicach.

  Publiczność dopisała   Publiczność dopisała Klaudia Cwołek /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół