• facebook
 • rss
 • Już są w drodze do Rzymu

  Klaudia Cwołek

  dodane 24.04.2014 22:45

  Dwa autokary wyruszyły dziś wieczorem z Zabrza-Mikulczyc na kanonizację Jana Pawła II.

  Pielgrzymi spotkali się najpierw na Mszy w kościele św. Teresy w Zabrzu-Mikulczycach. Jadą z nimi ks. Adam Laszewski, duszpasterz turystyki, i ks. Robert Urbańczyk z parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Najmłodszą uczestniczką jest Wiktoria Gryz z Gliwic. – Chciałam zobaczyć, gdzie leży Jan Paweł II, bo się w tym samym dniu urodziłam, jak on umarł – mówi Wiktoria. Mimo że czeka ją długa podróż, wcale jej się nie boi, bo jest już zaprawionym pielgrzymem. Była pieszo w Częstochowie, na nocnej pielgrzymce do Rud i w Lednicy. – Wiktoria jest twarda i Duch Święty ją prowadzi – dopowiada jej mama, Anna. – Jedziemy dziękować, mamy wiele intencji w sercu – wyznaje.     

  – Już byłam w Rzymie, ale za czasów Benedykta XVI – mówi Janina Susek z Bytomia-Stolarzowic. Na wyjazd zdecydowała się szybko, choć w ostatniej chwili. – To jest wydarzenie, które nie każdemu uda się przeżyć. Nasze pokolenie tego doświadczyło, znaliśmy ojca świętego i możemy to zakończyć w taki super sposób. Nie wyobrażam sobie nie jechać – mówi.     

  Pielgrzymów czeka nocny przejazd. Po drodze zatrzymują się w Padwie, gdzie odwiedzą bazylikę św. Antoniego. Później przyjeżdżają w okolicę Rimini na nocleg. – W sobotę wieczorem chcemy już ustawić się w kolejce na Via della Conciliazione. Niestety, jeśli chcemy być na placu św. Piotra, to takie poświęcenie jest konieczne. Za wszelką cenę chcemy się tam dostać. Jak byśmy mieli być przed telebimami, to wolelibyśmy w domu zostać – mówi ks. Adam Laszewski.

  Przewiduje, że czuwanie rozpoczną po 23.00. Rano wezmą udział we Mszy św. kanonizacyjnej. Później będzie czas na zwiedzanie. – Na pewno chcemy wejść do bazyliki św. Piotra, do kaplicy św. Jana Pawła II – mówi ks. Adam. W poniedziałek rano będzie jeszcze okazja zobaczenia Rzymu i potem powrót do domu z noclegiem po drodze w okolicy Bolonii. Powrót grupy do Zabrza przewidziany jest we wtorek późnym wieczorem.

  Pielgrzymka, zorganizowana przez diecezjalne duszpasterstwo turystyki i wypoczynku, liczy 98 uczestników z różnych miejscowości.

  Ks. Adam Laszewski z pielgrzymami   Ks. Adam Laszewski z pielgrzymami Klaudia Cwołek /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół