• facebook
 • rss
 • Złączyć się z treścią tej Ewangelii

  Agnieszka Kliks-Pudlik

  dodane 13.04.2014 20:02

  Młodzież po raz kolejny przeszła ze śpiewem ulicami Gliwic w procesji z palmami.

  Obchody XXIX Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęły się poświęceniem palm w kościele Wszystkich Świętych. Stąd uczestnicy przeszli w procesji do katedry, gdzie odprawiona została Msza św. Koncelebrowali ją m.in. bp Gerard Kusz i bp Jan Wieczorek, a Eucharystii przewodniczył bp Jan Kopiec, który powiedział do zgromadzonych: – Dziś Jezus wchodzi do Jerozolimy i rozpoczyna największe wydarzenia w dziejach świata. Zapraszam do przeżycia tego spotkania w sposób doniosły i bardzo głęboki.

  Natomiast w homilii biskup gliwicki zwrócił uwagę na sens i znaczenie Męki Pańskiej. – Idziemy przez świat jako wspólnota Jezusa Chrystusa. Słowa z Ewangelii są nam dobrze znane. Wczytujemy się od młodych, przedszkolnych lat przez wiek młodzieńczy aż do wieku dojrzałego, w te same słowa o doniosłości tego wydarzenia, które dla nas podjął nasz Zbawiciel. I dzisiaj pragniemy po raz kolejny w naszym życiu podjąć ten wielki wysiłek złączenia się z tą treścią – powiedział bp Kopiec.

  Na zakończenie Mszy św. biskupi przekazali przedstawicielom dekanatów symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyże i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Otrzymali oni także lampiony z Iskrą Miłosierdzia Bożego.

  „Gromadźcie się przy nich i módlcie się koronką do Miłosierdzia Bożego i różańcem. Bez fundamentu duchowego ŚDM w Krakowie będą tylko turystycznym happeningiem” – zapraszał w informatorze ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zawarł tam również zapowiedzi ważnych wydarzeń na najbliższy czas. Tego dnia ustanowiono także Centrum ŚDM w diecezji gliwickiej, co jest pierwszym krokiem w przygotowaniach do spotkania w Krakowie w 2016 roku.

  Na zakończenie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II wystąpił Full Power Spirit – zespół działający od 2001 roku, wykonujący utwory religijne w rytmie rapu i hip-hopu.

  Symbole ŚDM – krzyż i ikona MB Salus Populi Romani   Symbole ŚDM – krzyż i ikona MB Salus Populi Romani Agnieszka Kliks-Pudlik /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół