• facebook
 • rss
 • Dzień skupienia samorządowców

  Agnieszka Kliks-Pudlik

  dodane 12.04.2014 14:47

  Pracownicy administracji terytorialnej spotkali się na wielkopostnym dniu skupienia w Gliwicach.

  W kaplicy sióstr boromeuszek w Gliwicach odbyło się spotkanie samorządowców terytorialnych. Po indywidualnej adoracji została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył bp Jan Kopiec. – Cieszę się, że znaleźliście czas i potrzebę, by spotkać się przy ołtarzu i zastanowić nad sobą i swoją posługą – mówił na początku Mszy świętej.

  Zaś w homilii biskup gliwicki zwrócił uwagę na charakter pracy samorządowców oraz zadania i trudy z nią związane. – Wszystko, czego się podejmujemy, z zasady jest dla dobra wspólnoty. I to jest też podmiotem naszej refleksji – nie tylko tej religijnej, ale także tej codziennej – co zrobić, by było dobrze – zauważył bp Kopiec. Podkreślił również, że nie może zabraknąć uczciwości, szczególnie w tej posłudze. – Dopóki uczciwie chcemy dojść do wypracowania jakiegoś rozwiązania, wszystko jest do uratowania – mówił.

  Następnie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II samorządowcy wzięli udział w konferencji na temat współczesnych zagrożeń dla rodziny, którą wygłosiła dr hab. Alicja Kalus z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

  Organizatorem spotkania był ks. Krystian Piechaczek, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego gliwickiej kurii. – Wprawdzie nie istnieje osobne duszpasterstwo dla samorządowców, jednak przedstawiciele tej grupy sami wyszli z prośbą o organizację dni skupienia – adwentowego i wielkopostnego – powiedział ks. Piechaczek.

  Spotkanie odbyło się w kaplicy sióstr boromeuszek przy ul. Ziemowita w Gliwicach   Spotkanie odbyło się w kaplicy sióstr boromeuszek przy ul. Ziemowita w Gliwicach Agnieszka Kliks-Pudlik

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół