• facebook
 • rss
 • Diecezjalne konkursy papieskie

  kc

  dodane 02.04.2014 21:53

  Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wykażą się wiedzą o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

  „Tą inicjatywą pragniemy po raz kolejny podziękować Bogu i Kościołowi za dar i osobę Papieża Polaka, dla którego priorytetem była troska o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia” – pisze ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego gliwickiej kurii.
  Konkurs dla gimnazjalistów dotyczyć będzie wiedzy o życiu Jana Pawła II. Odbędzie się w dwóch etapach: szkolnym oraz diecezjalnym. Finał zaplanowano na 4 czerwca  w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu.
  Natomiast konkurs dla uczniów szkół ponagimnazjalnych dotyczyć będzie nauczania Jana Pawła II. Będzie miał on formę pisemną. Jego temat nawiązuje do przeżywanego w metropolii górnośląskiej Roku Rodziny. Zadaniem uczniów będzie zapoznanie się z Adhortacją Apostolską Familiaris Consortio – o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym. Temat opracowania nawiązuje do słów przytoczonych tym dokumencie „Każda rodzina odkrywa i znajduje w sobie to wezwanie, które jednocześnie określa jej godność i odpowiedzialność: rodzino, stań się tym, czym jesteś! ( FC 17)”. Uczestnicy konkursu mają w oparciu o lekturę Adhortacji Apostolskiej podzielić się osobistymi przemyśleniami i świadectwem życia.  Prace przyjmowane są do 16 maja, ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu podczas uroczystej gali podsumowującej diecezjalne obchody dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II.

  Konkursy są propozycją dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału szkoły im. Jana Pawła II oraz szkoły katolickie.

  Regulaminy i materiały dla uczniów przygotowujących się do konkursów dostępne są pod adresem http://www.kuria.gliwice.pl/konkursy_papieskie.zip. Dodatkowe informacje: e-mail: a_spalek@kuria.gliwice.pl, x.grzegorz@op.pl, tel. (32) 230 71 42.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół