• facebook
 • rss
 • Przedszkolaki o Janie Pawle II

  Klaudia Cwołek

  dodane 02.04.2014 16:25

  Dziś w Zabrzu-Helence odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o papieżu Janie Pawle II.

  Gospodarzem było Przedszkole nr 38. W tym roku konkurs miał tytuł „Od Karola Wojtyły do św. Jana Pawła II”, a jego celem było przybliżenie dzieciom postaci papieża od jego lat najmłodszych do końca pontyfikatu.

  Do rywalizacji stanęły 4 przedszkola w pięciu grupach. Konkurs przewidywał także pomoc i odpowiedzi nauczycieli. I miejsce zajęła grupa „Śliweczek” z Przedszkola nr 38, II miejsce – Przedszkole „Tęcza” i Przedszkole nr 6, a III miejsce – Przedszkole nr 41 i grupa „Wisienek” z Przedszkola nr 38. Na zakończenie rozdano nagrody i upominki. Była też słodka niespodzianka, czyli kremówki "papieskie", upieczone przez rodziców przedszkolaków.

  – Jan Paweł II dla ludzi z mojego pokolenia jest wzorem, myśmy się właściwie na nim wychowali. Zawsze fascynowało mnie, że Jan Paweł tak do dzieci lgnął i dzieci lgnęły do Klaudia Kocjan, inicjatorka konkursu i Mariola Gabzdyl, dyrektor Przedszkola nr 38 w Zabrzu-Helence   Klaudia Kocjan, inicjatorka konkursu i Mariola Gabzdyl, dyrektor Przedszkola nr 38 w Zabrzu-Helence Klaudia Cwołek /GN niego. Myślę, że cokolwiek zrobimy dla dzieci to tak, jak byśmy zrobili dla Pana Boga – tłumaczy Klaudia Kocjan, nauczyciel i katechetka z Przedszkola nr 38, która jest inicjatorką i organizatorką konkursu, co roku poświęconego postaci Jana Pawła II. Jeszcze jak papież żył już robiła wewnątrzprzedszkolne konkursy jemu poświęcone. – To jest taki dobry wzór, bo już bardzo mało ich mamy we współczesnym świecie do naśladowania. Myślę, że taki wzór na pewno zaowocuje kiedyś w przyszłości, że będziemy mieli dobrych obywateli, dobrych Polaków i świętych ludzi, tak jak Jan Paweł II – powiedziała.

  – Konkurs organizujemy po raz dziewiąty. Najpierw brały w nim udział tylko dwa przedszkola z Helenki – wyjaśnia Mariola Gabzdyl, dyrektor Przedszkola nr 38,   Później konkurs się rozrósł, obecnie wpisany jest on w harmonogram imprez zabrzańskich. Jest on tak przygotowany, że poprzedza go prezentacja, w oparciu o którą potem zadawane są pytania.

  – Konkurs będziemy kontynuować, bo to już jest nasza tradycja – zapewnia Mariola Gabzdyl.

  Kremówki "papieskie" na zakończenie konkursu   Kremówki "papieskie" na zakończenie konkursu Klaudia Cwołek /GN

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół