• facebook
 • rss
 • Paczki dla ukraińskich rodzin

  mf

  dodane 19.03.2014 14:06

  W ramach akcji "Rodzina Rodzinie" do końca marca można bezpłatnie wysłać paczkę na Ukrainę.

  Caritas w Polsce prowadzi akcję wysyłania paczek dla potrzebujących rodzin na Ukrainie. Włączyła się w nią Poczta Polska, która umożliwiła ich bezpłatne przesłanie do końca marca.

  Ze względu na ochronę danych osobowych, przygotowujący paczkę nie otrzymują adresu rodziny na Ukrainie, a jedynie kod identyfikacyjny oraz adres proboszcza parafii, do której należy rodzina i który pośredniczy w przekazaniu przesyłki.

  Do akcji dołączyła Caritas Diecezji Gliwickiej. – Od Caritas Polska otrzymaliśmy listę stu rodzin, dla których można przygotowywać paczki – mówi ks. Jan Łojczyk z gliwickiej Caritas. – Skontaktowaliśmy się z parafiami w całej diecezji, prosząc proboszczów o włączenie się w akcję i podanie liczby paczek, jakie chcą przygotować osoby z danej parafii. W odpowiedzi proboszczowie otrzymują od nas listę kodów, które przekazują zainteresowanym osobom – wyjaśnia.

  Jeśli ktoś chciałby przesłać taką paczkę indywidualnie, poza swoją parafią, musi skontaktować się z Caritas Polska, skąd otrzyma potrzebny kod – e-mail: pomocukrainie@caritas.pl.

  W paczce może być żywność opakowana fabrycznie do 10 kg (oprócz produktów pochodzenia zwierzęcego) i nowa odzież. Informacja o tym, czego nie może zawierać paczka znajduje się na stronie internetowej Poczty Polskiej. Całość nie może ważyć więcej niż 20 kg i przekraczać wartości 300 euro. Można też załączyć list do rodziny, by nawiązać kontakt osobisty (może być napisany po polsku).

  Na paczce prócz nazwiska i adresu proboszcza, należy umieścić numer identyfikacyjny rodziny otrzymany do Caritas oraz napis: „DLA UKRAINY”.

  Paczki mogą być nadawane tylko w punktach Poczty Polskiej. Nie mogą być nadawane jako priorytetowe ani z zadeklarowaną wartością.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół