• facebook
 • rss
 • Zobaczyć inaczej

  mf

  dodane 26.02.2014 14:11

  W najbliższy piątek w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Gołucha.

  „Przełamując stereotypy” to wystawa fotografii, które w sposób dokumentalny i reportażowy pokazują codzienność osób niepełnosprawnych. Krzysztof Gołuch zajmuje się projektem pod tym tytułem od kilku lat i, jak twierdzi, wystawa nie kończy go, a jedynie podsumowuje pewien etap.

  Zobaczymy na niej 21 fotografii w postaci czarnobiałych wielkoformatowych wydruków przedstawiających niepełnosprawność w bardzo różnych ujęciach. Często łamiących stereotypy w naszym postrzeganiu świata osób żyjących z ograniczeniami. Na wystawie znalazły się na przykład fotografie zawodników rugby na wózkach czy niepełnosprawnych modelek prezentujących modę ślubną. I takie, które przedstawiają zwyczajną codzienność uchwyconą na zasadzie dokumentu czy reportażu.

  Zdjęcia, które znalazły się na wystawie, zostały nagrodzone na wielu konkursach w kraju i za granicą. Wernisaż w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się 28 lutego o 18.00.

  Krzysztof Gołuch jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej w Bielsku-Białej oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, uczestnikiem projektu foto­graficznego „Opava na progu nowego tysiąclecia” (Opava na prohu noveho tisicileti)” realizowanego przez Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Jest też członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka i pracuje w Knurowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół