• facebook
 • rss
 • Aquarius Kopernik otwarty

  Mira Fiutak

  dodane 05.02.2014 23:49

  Na otwarcie pływalni do Zabrza przyjechali Paweł Korzeniewski i Radosław Kawęcki.

  5 lutego wieczorem kompleks basenowy Aquarius Kopernik oficjalne został otwarty, a od następnego dnia jest dostępny dla mieszkańców. Obiekt podzielony jest na dwie strefy - sportową i rekreacyjną. Jest tu basen sportowy o wymiarach 25 na 16 metrów i głębokości od 1,2 m do 1,8 m, basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami i brodziki dla dzieci. Atrakcje to m. in. dzika rzeka, jacuzzi, grota sztucznej fali, leżanki z masażami czy gejzer powietrzny. Jest też 70-metrowa zewnętrzna zjeżdżalnia, a dla osób z dziećmi pokój rodzinny.

  W części SPA znajdują się sauny, aneks wypoczynkowy i inne atrakcje. Jak informuje Agnieszka Bober, dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji, za miesiąc otwarty zostanie kompleks fitness i siłownia. W sportowej części Aquariusa jest widownia na 150 miejsc.

  - To wyczekiwana inwestycja, która, wierzę, że sprawia bardzo dużo radości mieszkańcom Zabrza - powiedziała podczas otwarcia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Obiekt sportowy poświęcił ks. Andrzej Mikuła, proboszcz parafii św. Wojciecha.

  W czasie otwarcia widzowie podziwiali pokaz pływaczek synchronicznych Sandry Kaczmarek i Olgi Rusinek. A potem odbyły się zawody pływackie. W dwóch wyścigach czteroosobowe sztafety złożone z zabrzańskich pływaków zmierzyły się z mistrzami - Radosławem Kawęckim i Pawłem Korzeniowskim, którzy pokonywali cztery długości basenu. W obu wyścigach wygrali zabrzanie.

  Prace przy budowie Aquariusa odbywały się nie bez problemów. Pierwszy wykonawca, firma Budus, ogłosiła upadłość. Prace dokończyło Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł około 30 mln zł.

  Basen czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6.00-22.00, a w niedziele 9.00-22.00. Ceny biletów wynoszą od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-16.00 – 7 zł (ulgowy 4 zł), a po godz. 16.00 oraz w soboty i niedziele 9 zł (ulgowy 5 zł). SPA od wtorku do piątku - 20 zł, w soboty i niedziele - 23 zł. Dla rodzin wielodzietnych w ramach programu „Rodzina na 5+” są zniżki.

  Basen znajduje się na skrzyżowaniu Alei Korfantego z ul. G. Bruno, z pobliżu kościoła św. Wojciecha. Obok basenu jest parking na 130 samochodów.

  Od 6 lutego Aquarius dostępny jest dla mieszkańców   Od 6 lutego Aquarius dostępny jest dla mieszkańców Mira Fiutak/ GN

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół