• facebook
 • rss
 • W sutannach na narciarskim stoku?

  Alina Świezy-Sobel /GN

  dodane 29.01.2014 09:40

  W Wiśle-Łabajowie, na stoku Stożka w Beskidzie Śląskim, 15 lutego rozegrane zostaną XVII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim - o Puchar bł. Jana Pawła II.

  Na stoku Stożka w Wiśle-Łabajowie odbędą się wyjątkowe zawody narciarskie. Ich uczestnicy pierwszy zjazd próbny narciarze zwykle wykonują… w sutannach.

  - To oczywiście tylko taki zjazd dodatkowy, bo prawdziwą konkurencję alpejską rozgrywamy w tradycyjnych sportowych kombinezonach – tłumaczą ks. Grzegorz Szwarc i ks. Damian Copek, organizatorzy XVII Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim o „Puchar im. bł. Jana Pawła II”.

  Zawody, w których w swojej kategorii wiekowej wystartować może każdy ksiądz i kleryk, są otwarte nie tylko dla duszpasterzy, ale także dla ich parafian. W kategorii rodzinnej Open może wystartować każdy, kto jeździ na nartach lub snowboardzie. Tu także nie ma ograniczeń wiekowych i na deskach rywalizują zarówno dzieci, jak i narciarze po siedemdziesiątce.

  Zawody odbędą się 15 lutego w Wiśle-Łabajowie, a zgłoszenia uczestnictwa - z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i parafii - należy przesyłać pod adres: gszwarc1@wp.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 607 229 500 lub 502 282 814 lub na stronie internetowej www.nartyksieza.w8w.pl.

  - Serdecznie zapraszamy księży i kleryków z całej Polski, a także ich parafian - do udziału i wspólnego kibicowania. Tym bardziej powinno być ono gorące, że impreza odbywa się już na krótko przed zbliżającą się kanonizacją patrona naszych zawodów. To Jan Paweł II - niebawem święty - zwracał uwagę na cenne wartości duszpasterskie, jakie niesie ze sobą taki wspólny wyjazd, który pozwala nawiązać dobre relacje - dodają organizatorzy zawodów.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół