• facebook
 • rss
 • Rok 2015 dla Ofiar Tragedii Górnośląskiej?

  ap/UM

  dodane 27.01.2014 18:45

  Rok 2015 ma zostać ogłoszony Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej. Z taką inicjatywą wystąpili przedstawiciele Sejmiku Województwa Śląskiego oraz władz samorządowych.

  W przededniu Dnia Pamięci Tragedii Górnośląskiej odbyło się spotkanie, w trakcie którego przewodniczący sejmiku Andrzej Gościniak przekazał informację o intencji Sejmiku Województwa Śląskiego, aby Rok 2015 ogłosić Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej.

  Przygotowaniem do tego wydarzenia zajmie się specjalnie na tę okazję utworzony Komitet Honorowy, w skład którego weszli: abp Wiktor Sworc, metropolita katowicki, bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik katowickiego Kościoła ewangelickiego-augsburskiego, bp Jan Kopiec, ordyniariusz diecezji gliwickiej, Zygmunt Łukaszczyk, Wojewoda Śląski, Mirosław Sekuła, Marszałek Województwa Śląskiego, Andrzej Gościaniak, Przewodniczący Sejmiku, Piotr Uszok, Prezydent Katowic i Gabriel Tobor, Burmistrz Radzionkowa. Członkowie komitetu mają nadzieję, że deklaracja wzajemnej pomocy i współpracy w ramach Komitetu Honorowego nada wyjątkową rangę działaniom podejmowanym w ramach przygotowań do tego wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • slezan84
   27.01.2014 19:54
   Dlaczego Gość Niedzielny łże? Ci Panowie nie są żadnymi pomysłodawcami Roku Pamięci o Tragedii Górnośląskiej. Aż tak bardzo kole w oczy to, że jego inicjatorem są górnośląscy regionaliści, którzy od lat kultywują pamięć o ofiarach wydarzeń z '45 i lat późniejszych? Nie zapraszając ich do współpracy abp Skworc z marszałkiem Sekułą wystawiają sobie jak najgorsze świadectwo.

   Żałosnym jest polityczny danse macabre, jaki całe to towarzystwo uprawia na grobach pomordowanych i deportowanych. O tym jak nikczemne są ich zamiary, świadczy zignorowanie bpa Szurmana, a nawet kościoła opolskiego, nie mówiąc już o stronie społecznej.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół