• facebook
 • rss
 • Jezus Chrystus Żyd praktykujący

  MF/Inicjatywa Missio

  dodane 18.01.2014 13:49

  W konferencji ekumenicznej w Gliwicach z cyklu „Dlaczego Izrael?” wezmą udział ks. Adam Prozorowski i Kazimierz Barczuk.

  Konferencja ekumeniczna „Jezus Chrystus Żyd praktykujący” odbędzie się w sobotę, 25 stycznia, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry). Początek spotkania o godz. 9.30 , zakończenie o 18.00. W programie tego całodziennego spotkania będą wystąpienia ks. Adama Prozorowskiego i Kazimierza Barczuka.

  Ks. Adam Prozorowski jest prezbiterem archidiecezji poznańskiej, proboszczem parafii w Tarnowie Podgórnym. Związany z Ruchem Światło-Życie, Drogą Neokatechumenalną oraz Odnową w Duchu Świętym, zaangażowany w Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Odpowiedzialny za Szkołę Biblijną w ramach Dzieła Biblijnego Archidiecezji Poznańskiej. Jest przewodniczącym Komisji Biblijnej Synodu Archidiecezji Poznańskiej, rekolekcjonistą i misjonarzem diecezjalnym. Absolwentem Instytutu Studiów Żydowskich przy Seminarium Baptystycznym w Radości. Bierze udział w dialogu ekumenicznym w archidiecezji. Jest cenionym mówcą zapraszanym na rekolekcje, spotkania i konferencje, autorem licznych artykułów o tematyce żydowskiej i biblijnej.

  Kazimierz Barczuk   Kazimierz Barczuk Adam Dylus Kazimierz Barczuk jest duszpasterzem Kościoła Chrystusowego w Warszawie, znanym mówcą z zakresu tematyki biblijnej oraz historii i kultury żydowskiej z mesjanistycznego punktu widzenia. Jest współzałożycielem Fundacji Pomocy Humanitarnej Chewra, dyrektorem misji "Poślij mnie", działającej na rzecz narodu żydowskiego. Współpracuje z czasopismem "Nasze inspiracje". W ostatnim roku współprowadził rekolekcje II stopnia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, naświetlając tematykę Exodusu z żydowskiego punktu widzenia. Razem z żoną mieszka w Warszawie, mają trzy dorosłe córki.

  Zgłoszenia do udziału w konferencji do 23 stycznia. Koszt - 20 zł, z obiadem - 30 zł. Dodatkowe informacje: tel. 608 440 910 i na www.inicjatywamissio.pl.

  Konferencję organizuje Inicjatywa Missio we współpracy ze Służbą Shalom, Domem Modlitwy oraz parafiami ewangelicko-augsburską i metodystyczną z Gliwic.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół