• facebook
 • rss
 • Skarbu trzeba pilnować

  Mira Fiutak

  dodane 10.01.2014 23:39

  Chociaż festiwal jest zabrzański, dawno wyszedł poza granice miasta. Zgłaszają się uczniowie z całego regionu. W tym roku konkursowe prezentacje trwały od rana do wieczora.

  10 stycznia odbyła się gala VII Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy wystąpili najlepsi soliści i zespoły.

  Liczba uczestników festiwalu rośnie, tym razem przekroczyła 400. Jury festiwalowe obejrzało ponad 80 występów. – Poszerzył się też zasięg. Z miejskiego, festiwal zrobił się diecezjalny, chociaż w nazwie pozostał „zabrzański” – mówi organizatorka Elwira Madla, katechetka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12. Do uczestników z Zabrza dołączyli w tym roku uczniowie z Tarnowskich Gór, Gliwic, Lublińca, Lubszy i Przezchlebia.

  – Chcemy, żeby dzieci śpiewały kolędy, znały je i miały gdzie zaprezentować swoje talenty. Dzień przesłuchań to nie tylko występy, ale też spotkanie różnych grup, które później mają okazję porozmawiać jeszcze przy herbacie i ciastku w naszej kawiarence. I sama ta atmosfera też jest bardzo ważna – dodaje organizatorka festiwalu.

  Galę rozpoczął występ Jolanty i Jacka Kieroków. A następnie zaśpiewali zwycięzcy poszczególnych kategorii (poniżej do pobrania lista tegorocznych laureatów). – Żeby śpiewać nowym dniom, to trzeba czuwać, jak Maryja i Józef – powiedział nawiązując do tekstów śpiewanych kolęd bp Gerard Kusz. – Mamy skarb, którym jest nasza wiara i tradycja chrześcijańska. I tego trzeba pilnować. Można też mieć skarb, ale o tym nie wiedzieć. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy pokazali nam i przygotowali tę uzdolnioną młodzież i dzieci, ten skarb – dodał.

  Organizatorem festiwalu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 i parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. Patronuje mu bp Gerard Kusz i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

  Zespół „Karliczek” ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu   Zespół „Karliczek” ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu Mira Fiutak/ GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół